SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 1. kolo, 17.01.2009, 17:30 h, Varaždin, dvorana uz Dravu, gledatelja: 4.000

Ivana Strahija • subota, 17.01.2009.

Rusi su predvođeni Čigarjevim pošteno namučili Nijemce, a do samog isteka 60. minute držali su visok tempo i odlično parirali trenutno bolje rangiranim Nijemcima. Sve je riješeno u posljednjoj minuti, kad su Rusi iz sedmerca došli do boda.

UKUPNO26153/68

Zanimljivo je reći da smo unatoč najavama na igralištu vidjeli Hensa, koji je premda još uvijek nezaliječen pokazao svu svoju kvalitetu. A sudeći po onome kako se igra razvijala, dobro da je igrao. Nijemci naime dolaze do 5:1 i tada staju, iz samo njima znanih razloga.

Ili su možda i nama razlozi jasni. Radi se naime o tome da su Hens, Jansen i Klein jedini za Nijemce znali bušiti mrežu, dok su Rusi u napadu ipak imali veću širinu. Zanimljive situacije redaju se tako na terenu, ruska mašina izjednačuje, a pet minuta pred kraj suci kao da su sve posložili za to da aktualni svjetski prvaci povrate obraz.

Isključeni su naime Černoivanov, Rastvorcev i V. Ivanov, ovaj posljednji umjesto trenera Čigarjeva koji je zbog eksplozivne naravi dobio dvije minute. S tri protiv šest trebali su Rusi ostati na najmanje –5, no razbranjeni Kostigov na vratima i velika nepreciznost Nijemaca u šutevima ostavljaju Rusiju na svega -1.

Drugi dio Rusi započinju izjednačenjem, siguran je Rastvorcev, a u idućem napadu Njemačka ne zna protiv ruskog vratara. I tako se nastavlja, unatoč mnogim isključenjima Rusa, posebno ponajboljih pojedinaca. Nijemci odu na +1, Rusi stižu. S pet, četiri ili svih šest igrača, uopće nisu impresionirani suparnicima.

Tada na scenu stupa Bitter, vratar Njemačke, kojem je konačno krenulo s obranama. Odlaze Nijemci na +4, opet Rusi smanjuju na –1. S 26:25 na semaforu u 30. minuti isključen je Jansen, a Rusi imaju priliku uzeti bod. Filipov sa sedam metara izjednačuje na 26:26, obrana Rusa izdržala je posljednji napad i to je to.