SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 1. kolo, 17.01.2009, 18:30 h, Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Karabas-Chi, Kolahdouzan (oba Iran)
Mađarska
Mađarska
41:17(20:8) Australija
Australija

Klokani pregaženi

Petar Plevnik • subota, 17.01.2009.

U susretu u kojem je pitanje pobjednika bilo poznato unaprijed, Mađarska je s uvjerljivih 41:17 svladala Australiju, koja se potvrdila kao najslabija momčad na Svjetskom prvenstvu...

UKUPNO1771/21

Jedina dvojba u susretu Mađarske i Australije bila je s koliko će pogodaka razlike Mađari ispratiti s parketa simpatične Australce, koji su se u konačnici morali zadovoljiti s minus 24. Mrežu Australaca prvi je načeo Tamas Ivancsik, a da 0:0 ne bude jedino izjednačenje na susretu u sljedećem se napadu pobrinuo Lee Schofeld pogotkom za 1:1.

Pogodak Scofelda razljutio je Mađare koji serijom 5:0 jasno daju do znanja kako Australci u ovom susretu nemaju šta tražiti. Na zadovoljstvo glasnih, ali i ne mnogobrojnih mađarskih navijača, do odmora prednost Mađara rasla je iz minute u minutu, da bi se nakon 30 minuta igre zaustavila na 12 pogodaka (20:8). O nemoći Australaca najbolje svjedoči situacija iz 29. minute susreta kada su Mađarima isključena dva igrača, a usprkos tome sudac je u jednom trenutku Australcima zaprijetio pasivnim napadom!

U nastavku susreta trener Mađara Janos Hajdu pružio je prigodu svim svojim igračima, no ni to nije pomoglo Australcima da opasnije zaprijete. Štoviše, gledali smo potpuno istu sliku kao u prvih 30 minuta. Australci se mučili ne bi pronašli pukotinu u čvrstoj mađarskoj obrani, a kada su je i pronašli mađarski vratari lako su izlazili na kraj s njihovim pokušajima. Kada su vidjeli da će teško do pogotka, sredinom drugog dijela Australci su se odlučili gotovo svaki napad do kraja susreta igrati bez golmana, no ni igrač više u polju nije se pokazao spasonosnim riješenjem.

Do kraja susreta gledatelji su glasnim pljeskom pozdravili svaki pogodak Australaca, koji su samo potvrdili prognoze kako je riječ o daleko najslabijoj reprezentaciji Svjetskog prvenstva. Igra mačke i miša u konačnici je rezultirala s uvjerljivih 41:17 za Mađarsku, koju su do pobjede predvodili Tamas Ivancsik i Szabolcs Zubai sa sedam pogodaka. Kod Australaca uvjerljivo najbolji Tommy Fletcher s osam pogodaka.