SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 1. kolo, 17.01.2009, 19:30 h, Varaždin, dvorana uz Dravu, gledatelja: 4.000
Suci: Cacador, Nicolau (Portugal)
Sjeverna Makedonija
24:25(14:13) Tunis
Tunis

Kiro sam – ne može

Ivana Strahija • subota, 17.01.2009.

Makedonci su usprkos jakoj podršci s tribina ipak ispustili bodove protiv Tunisa. "One man show" Kire Lazarova nije se mogao othrvati raznovrsnijim Tunižanima.

UKUPNO25172/34

Početak susreta ne sluti na dobro, jer Tunižani odlaze na +2 prije no što se makedonska izabrana vrsta stigla ugrijati. Uz divlje navijanje Makedonci okreću na 5:4, pa opet Tunis vraća na 9:6. Igra se gol za gol, no i prejasno je da igra Makedonaca počiva na jednoj osobi – igraču Zagreb Croatia osiguranja Kirilu Lazarovu. Igrao je Kiro i obranu i napad, sve su lopte išle na njega, i čovjek je do 30. minute već imao dušu na jeziku.

Pred kraj prvog dijela Makedonci ipak nekako prelaze opet u prednost, a s 14:13 odlazi se na odmor.

U drugom dijelu Makedonci počinju bolje i s još jednim pogotkom odlaze na +2. U 36. minuti uzde susreta prepuštaju Tunižanima, koji u seriji od šest pogodaka odlaze u veću prednost. Dogodilo se to i zbog isključenja Mojsovskog, jer Makedonci nisu znali pokrpati nedostatak.

Do kraja susreta moglis su Makedonci ipak izvući barem bod, no u ključnim trenucima nisu imali sreće i umješnosti. U posljednjoj minuti crveni karton suci dodijeljuju Touatiju, a sa svega golom zaostatka Makedonci kreću u napad. Lazarov promašuje, a s druge strane Tej je precizan.

Sa svake strane valja spomenuti po igrača, kod Makedonaca je to svakako Kiril Lazarov sa devet golova, dok je kod Tunisa oduševio vratar Magaiez sa 15 obrana.