SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 2. kolo, 18.01.2009, 17:00 h, Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 3000

Petar Plevnik • nedjelja, 18.01.2009.

Sjajnu smo utakmicu vidjeli u drugom susretu dana, dvoboju Rumunjske i Mađarske. U susretu koji je do posljednjeg mjesta ispunio dvoranu Gradski vrt, na krilima brojnih i glasnih navijača Mađari su sjajnim preokretom u nastavku susreta došli do vrijedne pobjede...

UKUPNO30154/65

Fantastičnu atmosferu stvorili su mađarski navijači uoči susreta protiv Rumunjske. Raspjevana tribina u mađarskim bojama stvorila je dojam kao da se igra u Mađarskoj. Hayra Magyarorszag, Ria ria Hungaria, odjekivalo je s tribina Gradskog vrta. Podršku su imali i Rumunji, no u paklu koji su stvorili Mađari ostao je dojam kao da Mađari igraju na domaćem terenu.

Na krilima takve podrške Mađari su od prve minute krenuli silovito te zahvaljujući pogocima Tamasa Ivancsika i Nagya te nekoliko odličnih obrana Puljezevića odveli svoju reprezentaciju u vodstvo. Mađari su minimalno vodstvo uspjeli držati sve do 20. minute kada bivši Zagrebaš Rares Jurca zabija za 10:10, najavivši svoju dobru dionicu, a minutu kasnije Pirianu prvi put na susretu dovodi Rumunje u vodstvo. Mađari su u tim trenucima djelovali izgubljeno, zaradili dva isključenja i na odmor otišli sa zaostatkom od tri pogotka (16:13)

Vezane vijesti

Gdje su stali u prvom, Rumunji su nastavili u drugom dijelu te mini serijom 3:0 u tri minute nastavka stigli do velikih šest pogodaka razlike (19:13). Mađarima u tim trenucima nije pomogla ni promjena vratara, Fazekas za Puljezevića, a mađarsku agoniju nakon pet minute igre bez pogotka napokon je prekinuo Nagy pogotkom za 19:14 u 36. minuti, što je bilo dovoljno da ponovno probudi brojne Mađare na tribinama.

Rumunjima to nije previše smetalo već su nastavili svojim tempom, održavajući pet pogodaka prednosti. Pet razlike Rumunji su posljednji put imali u 40. minuti kada sjajni Piriianu pogađa za 22:17. Nakon toga Timofte zarađuje isključenje, što Mađari sjajno koriste te kreću u veliku seriju. U tim trenucima rumunjski napadi izgledali su nemoćno, razbranio se i Puljezević, dok su Mađari pogađali iz svih situacija. Upravo nakon sjajne obrane Puljezevića, Tamas Ivancsik u 48. minuti pogotkom iz kontre završava sjajnu seriju Mađara 7:0 za 22:23, prvo njihovo vodstvo u nastavku susreta i pravi urnebes na tribinama Gradskog vrta!

Veliki preokret Mađara nije odmah slomio Rumunje, koji se pogocima Piriianua i Timoftea u 50. minuti vraćaju u vodstvo (25:24). Mađari su Rumunjima do kraja susreta dopustili još samo jedno vodstvo (26:25), a sve nakon toga proteklo je u mađarskom tonu. Svoja vrata zaključao je Puljezević, obranivši nekoliko zicera, a trenutak koji je definitivno potvrdio pobjedu Mađara bila je 58. minuta kada Rumunji ne koriste igrača više, točnije Puljezević brani još jednu čistu situaciju za Rumunje. S druge strane pogađaju Ilyes i Eklemović te donose Mađarima konačnih 27:30 za veliko slavlje raspjevanih mađarskih navijača u Osijeku.