SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 2. kolo, 18.01.2009, 19:00 h, Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 2500

Petar Plevnik • nedjelja, 18.01.2009.

Kao što se i očekivalo, u posljednjem susretu dana, ogledu Argentine i Francuske, Francuzi su bez previše muke slomili otpor Argentinaca u konačnici slavivši s 33:26...

UKUPNO33133/41

Kao i u susretu protiv Slovačke, Argentinci su i protiv Francuza krenuli vrlo dobro. Nimalo impresionirani činjenicom da su s druge strane stajali olimpijski pobjednici pogocima Pizarra i Simoneta dva su puta bili u vodstvu. Posljednje izjednačenje vidjeli smo u petoj minuti kada je na semaforu stajalo 3:3, nakon čega Francuzi mini serijom 3:0 u sedmoj minuti po prvi put odlaze na tri pogotka razlike (3:6).

Sredinom prvog dijela, točnije u 14. minuti, Argentinci se nakratko vraćaju u susret (8:9), no do kraja odmora Francuzi ubacuju u brzinu više i predvođeni sjajnim Michaelom Guiguom sa sedam pogodaka iz sedam pokušaja, na poluvremenu razliku u kvalitetu potvrđuju sa solidnih četiri pogotka razlike (15:19).

Da se susret ne bi slučajno zakomplicirao Francuzi su se pobrinuli na samom početku nastavka, kada s nekoliko mini serija povećavaju svoju prednost na osam pogodaka. Nakon toga trener Francuza Claude Onesta prigodu je pružio igračima s nešto manjom minutažom, koji su pet minuta prije kraja susreta omogućili Francuskoj deset pogodaka razlike.

Ipak, u posljednji minutama došlo je do shvatljivog opuštanja u francuskim redovima, što su Argentinci iskoristili za ublažavanje poraza na konačnih 26:33. U redovima pobjednika prvo ime Guigou sa sedam pogodaka, dok kod Argentinaca po pet pogodaka Kogovseka i Miguelesa.