SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 2. kolo, 18.01.2009, 19:30 h, Varaždin, dvorana uz Dravu, gledatelja: 3500

Ivana Strahija • nedjelja, 18.01.2009.

Posljednja utakmica dana u Varaždinu svojim početkom nije impresionirala, tek je u posljednjim minutama uspjela podići publiku na noge. Odlični vratar Slawomir Szmal obranio je ključne ruske lopte, i time otvorio pobjedu svojim Poljacima.

UKUPNO24182/46

Utakmica koja je trebala biti najzanimljivija razočarala je u prvom dijelu sve osim najzagriženijih navijača, kojih je bilo malo. Svi ostali posjetitelji dvorane, koji su se nadali atraktivnoj igri svjetskih viceprvaka te ruske mašine koja je jučer remizirala s Nijemcima ostali su nezadovoljni nakon prvih 30 minuta.

Svoj prvi pogodak Poljaci su postigli tek u devetoj minuti no nisu se ni Rusi do tada baš nagađali, bilo je tek 6:2. Može se to pripisati ranom isključenju Lijewkog, koji je na hlađenje otišao već u 2. minuti, ali i nekakvoj sveopćoj letargiji koja je bila primjetna na terenu.

Vezane vijesti

Do isteka prvog poluvremena Rusi imaju 14:11, a taj rezultat na semaforu ostaje dugo i nakon početka drugog dijela susreta, sve do 38. minute. Razlog tome su odlične obrane vratara Szmala te Kostigova, koji su svaki obranili i po sedmerac.

Poljaci smanjuju razliku, u 40. minuti B. Jurecki izjednačuje na 15:15, no vrlo brzo Rusi vraćaju na +2. Još jedno izjednačenje u 50. minuti, sada na 20:20., a potom Bartosz Jurecki vodi Poljake i na 21:20.

Tada tek postaje zanimljivo. Nisu Poljaci poput Rusa, oni svoju prednost drže, a u tome je neprikosnoven i Szmal, koji brani sve od reda. S 24:22 završila je utakmica koja je prijetila da postane najdosadnija do sad odigrana u Varaždinu.

Na kraju recimo kako je Szmal sasvim zasluženo dobio i titulu igrača susreta. Zanimljivo je i spomenuti kako su pred Svjetsko prvenstvo poljski vratari spominjani kao najslabije karike momčadi, što je Szmal sasvim uvjerljivo opovrgnuo.