SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 5. kolo, 22.01.2009, 16:30 h, Split, Spaladium Arena, gledatelja: 1.000
Suci: Nilson Aires Menez i Aparecdio Pinto (oba Brazil)
Kuvajt
Kuvajt
23:26(9:12) Kuba
Kuba

Kuba prepustila Kuvajtu dno

Bernard Jurišić • četvrtak, 22.01.2009.

Drugi ljubimci Spaladium Arene, nakon nedodirljivih Červarovih "kauboja", uspjeli su ubilježiti svoju prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Kubanci su pobijedili Kuvajt i prepustili mu dno ljestvice...

UKUPNO2662/26

Kubanci su već jučer protiv Južne Koreje naznačili da nisu toliko loša reprezentacija koliko sugeriraju početna dva poraza od favorita skupine. Nakon što su se aklimatizirali i prebrodili vremensku razliku, najprije su dobro namučili Korejce, a zatim danas potpuno potopili Kuvajt.

Kuvajt je otvorio utakmicu vodstvom 2:0, ali serijom od 6:0 Kubanci su preuzeli vodstvo i više ga nisu ispuštali do kraja. Kuvajt se samo jednom približio na 7:8 u 17. minuti, ali više od toga nisu mogli.

Vezane vijesti

U drugom poluvremenu Kubanci su se do kraja razigrali, praćeni podrškom već standardne grupice "kuboljubaca" iz Dalmacije i Hercegovine. U 40. minuti otišli su na 19:12, a sedam minuta kasnije dohvatili i punih 10 razlike - 24:14. Opustili su se malo Kubanci do kraja, no pobjeda ipak nije došla u pitanje.

Kubanci su tako ubilježili bodove i Kuvajtu prepustili posljednje mjesto u skupini B. I jedni i drugi ispraćeni su srdačnim pljeskom navijača koji su se već u rano poslijepodne počeli zagrijavati za uzbudljivije dvoboje koji su slijedili.