Jug "preplivao" Crnu Goru

Tea Lokas, Vedran Babić, Luka Margan, Ivan Forjan • subota, 24.01.2009.

U crnogorskom vaterpolskom derbiju domaćin iz Herceg Novog nadigrao je goste iz Budve te tako potvrdio vodeću poziciju na ljestvici. Međutim, utakmica dana odigrala se u Kotoru gdje su se sastale bodovno izjednačene momčadi Primorca i Juga...

JADRAN HN – BUDVANSKA RIVIJERA 10:5 (1:1, 7:2, 1:1. 1:1)

Jadranska liga, 14. kolo, Igalo, Bazen instituta 'Dr. Simo Milošević'

Jadran HN: Ščepanović (7 obrana), Sekulić, Graham, Elez 3, Vukčević 1, Radović 3, Jelača, Gojković, Ivović 1, Pejaković, Premuš 1, Smith 1, Perčinić, Klikovac. Trener: Mustur.

Budvanska rivijera: Todorović (11 obrana), Dončić 1, Ivančević, Danilović, Gak 1, Tičić 1, Barba 1, Uskoković, Aoyagi, Gor Nagy 1, Mijanović, Franičević, Lazović, Milanović. Trener: Đuho.

Igrač više: Jadran CKB 5/2, Budvanska rivijera 6/3
Peterci: Jadran CKB 1/0, Budvanska rivijera -
Suci: Rak, Savinović (oba Hrvatska)

Jadran i nakon ovog kola nastavlja svoj niz te ostaje na jednom jedinom porazu u dosadašnjih 14. kola. Momčad Budvanske rivijere pokazala je "zube", ali domaćin je uspio slomiti otpor gostiju i trijumfirati s konačnim rezultatom 10:5.

Utakmica je riješena u drugoj četvrtini kada je momčad Jadrana u potpunosti obezvrijedila pokušaje gostiju te predvođena izuzetno inspiriranim Aleksandrom Radovićem i raspoloženim Markom Elezom povećala prednost na pet pogodaka razlike (7:2). Zanimljivo jest istaknuti da su preostale tri četvrtine završile nogometnim rezultatom (1:1) i da publika nije u potpunosti uživala u čarima crnogorskih vaterpolo majstora.

Primorac - Jug CO 6:9 (1:2, 1:1. 1:2, 3:5)

Jadranska liga, 14. kolo, Kotor, Bazen ŠRC 'Nikša Bućin'

Primorac: Radić (10 obrana), Draško Brguljan 1, Crepulja, Petrović, Darko Brguljan, Zatovič, Čučković, Pasković, Pavlović, Milošević, Steinmetz 2, Šetka, Milić 3, Darko Brguljan. Trener: Perović.

Jug CO: Vićan (13 obrana), Vranješ, Bošković 2, Azevedo, Joković 1, Smodlaka 2, Marković, Bušlje 2, I. Sukno, Dobud 2, Drobac, Obradović, Seman, S. Sukno. Trener: Fatović.

Suci: Rakovec (Ljubljana), Brala (Rijeka)

Jug je uspješno preskočio Crnogorce koji su im "držali svijeću" u Jadranskoj ligi. U gostima su odigrali bolje od Primorca te se učvrstili na drugoj poziciji, iza Jadrana iz Herceg Novog.

Iako su domaćini čvrsto krenuli, najviše zaslugom Milića i Radića, Jugaši uspijevaju povesti preko Smodlake. Dobud je postavio 1:3, a s druge strane jedini pogodak u drugoj četvrtini postiže Stienmezt.

Preobilna golovima nije bila ni treća četvrtina, a onda se otvaraju obje momčadi i u posljednjoj dionici zabijaju sveukupno osam puta. Konačnih 6:9 za Jugaše uokviruje raspoloženi Joković koji pogađa u posljednjim trenucima dvoboja.

MORNAR BRODOSPAS - MLADOST 4:8 (1:2, 0:1, 0:3, 3:2)

Jadranska liga, 14. kolo
Split, Bazen u Poljudu
Suci: Rajević, Brguljan (oba Kotor)

Mornar BS: Brzica (10 obrana), Burić, Marinić - Kragić, Čorušić, Mataić, Zeljak 1, Jerković, Vojković, Kalebić, Krnić, Marelja, Kovačić 1, Ban 1, Bebić 1. Trener: Joško Kreković.

Mladost: Pavić (7 obrana), Burić, Babić, Vrdoljak 1, Paškvalin 2, Franković 2, Herceg, Antonijević, Karač, Muslim 1, Hinić 1, Martinić 1, Živković, Lončar. Trener: Ozren Bonačić.

Igrač više: Mornar BS 3/9, Mladost 1/5.
Peterci: Mornar BS 1/3, Mladost -.

Rutinirano i bez puno muke vaterpolisti Mladosti vraćaju se kući s punim plijenom iz Splita i utakmice s Mornarom. Bila je to utakmica s malo pogodaka i vrlo dobrim vratarima, koji su zajedno prikupili odličnih 17 obrana. Zagrepčani nisu dopustili domaćinima niti promil šanse, pa u drugoj i trećoj četvrtini nisu primili ni pogodak, a zabili su četiri i na taj način riješili sve dvojbe oko pobjednika. Poražavajuć podatak za Splićane je taj da od prve pa sve do 27. minute utakmice nisu zatresli mrežu Josipa Pavića!

Najefikasniji u sastavu Mladosti bili su Paškvalin i Franković sa po dva pogotka, a kod Mornara nije bilo dvostrukih strijelaca. Zagrebački klub ovom se pobjedom zadržao na trećem mjestu ljestvice s 12 pobjeda, dok je Mornar osmi s pet pobjeda, dva remija i sedam poraza.

POŠK - PRIMORJE EB 10:15 (2:5, 4:3, 2:6, 2:1)

Jadranska liga, 14. kolo, Split, Bazen u Poljudu
POŠK: Bujas, Vuko, Prižmić 1, Jakaša, Barbarić 4, Lušić 1, Kujačić, Scherbl, Crnčević 1, Rabadan 1, Delić 2, Udiljak, Jelovina, Bilić. Trener: Školneković.
PRIMORJE EB: Jurišić, Glavan 1, Car 1, Krapić 3, Pavlović, Frajman 2, Tiškivski 2, Grabovac, Vrlić 2, Barać 2, Beltrame, Bratić 2, Sušanj, Krizman. Trener: Roje.
Igrač više: POŠK 4/7, Primorje EB 4/8
Suci: Avramović (Kotor), Curić (Dubrovnik)
Delegat: Kovačević (Kotor)

Riječko Primorje prema svim očekivanjima slavilo je još jednu pobjedu. U 14. kolu Jadranske lige pobjeđen je na gostovanju splitski POŠK s pet zgoditaka razlike. Prve dvije četvrtine još su se POŠK-ovci nekako i držali, međutim, tada Riječani prelaze u višu brzinu i polako odlučuju pitanje pobjednika.

Najučinkovitiji u momčadi POŠK-a ponovno je bio najbolji strijelac lige među Hrvatima, mladi Toni Barbarić s četiri postignuta gola. Tako ih sada na svome kontu ima 37. U gostujućoj momčadi najviše su se istakao Krapić s tri postignuta gola.