SP 2009, Drugi krug, Skupina 2, 3. kolo, 27.01.2009, 15:30 h, Zadar, SC Krešimira Ćosića, gledatelja: 3500
Suci: Krstič, Ljubič (Slovenija)
Sjeverna Makedonija
28:32(16:15) Srbija
Srbija

Makedoncima i treći poraz

Martina Oštrić • utorak, 27.01.2009.

Utakmica za prestiž, koja se odigrala između reprezentacija Makedonije i Srbije završila je pobjedom gostiju. Nakon remija s Njemačkom, i teškog poraza od Poljske, Srbi su uspjeli ohladiti glave te dobili Makedoniju rezultatom 32:28...

UKUPNO32241/25

Vrlo brzo su Makedonci anulirali početnu prednost Srba, te golovima Lazarova prešli u vodstvo 4:1. Na ruku im je išao i razbranjeni vratar Borko Ristovski koji se, osim što je skinuo sedmerac Iliću, u 18 minuti i sam upisao u strijelce. Dotad su Makedonci već imali 8:5.

Nastavak donosi sve bolju igru Makedonaca. Ponajviše zahvaljujući odličnom vrataru, 23 minuti dolaze do najveće prednosti u prvom dijelu, 13:7, no tada im igra pada, što Srbi koriste kako bi smanjili rezultat. Golovima Prodanovića i Vučkovića smanjuju na 13:11, a nakon neiskorištenog sedmerca Kire Lazarova na odmor se odlazi s rezultatom 16:15.

U drugom dijelu potpuno druga priča. Unatoč isključenju Šešuma na samom početku drugog dijela, Srbija je uspjela dostići i prestići Makedonce, te u prvih pet minuta ima vodstvo od dva gola, koje se iz napada u napad povećavalo. Još su dva isključenja uslijedila za srpsku reprezentaciju, prvo ono golmana Stanića, a zatim i crveni karton Nikole Kojića zarađen zbog laktarenja nad protivničkim igračem.

No ništa od toga nije spriječilo Cvetkovićeve momke da povećaju prednost. Vratar Pejanović naučio je ponešto u prvom poluvremenu od svog makedonskog kolege, a konačno je proradio i srpski napad. Ilić i Vučković odvode svoju reprezentaciju na pet golova prednosti, što je ujedno i najveća prednost Srba u drugom dijelu.

Makedonci nisu propustili iskoristiti isključenja Vučkovića i Šešuma kako bi smanjili golovni deficit, no česti promašaji u napadu, ali i efikasni Ilić i Vujin doveli su makedonsku reprezentaciju i do trećeg poraza u zadarskoj grupi.