SP 2009, Drugi krug, Skupina 2, 3. kolo, 27.01.2009, 17:30 h, Zadar, SC Krešimira Ćosića, gledatelja: 3000

Martina Oštrić • utorak, 27.01.2009.

Druga, možda i najzanimljivija utakmica dana, odigrana je između reprezentacija Danske i Njemačke. U vlo teškoj i izjednačenoj utakmici Danska je odnijela pobjedu rezultatom 27:25...

UKUPNO27174/44

U izjednačenom prvom poluvremenu poveli su Nijemci golom Pascala Hensa. Glandorf i Jansen u četvrtoj su minuti povisili su na 3:1, i to je najveća prednost koju je njemačka reprezentacija imala u prvom dijelu.

Knudsen, Moeggensen, Christiansen i Lindberg vrlo su brzo vratili život u dansku momčad, te u devetoj minuti preokrenuli rezultat u svoju korist 6:3. Tako je otprilike izgledalo cijelo prvo poluvrijeme. Nijemci su se vratili trima golovima Preissa, da bi Dance do novog vodstva odveli Knudsen i Lindberg.

Nijemci su do kraja poluvremena još jednom uspjeli povesti, no pogotkom iz slobodnog udarca u posljednjoj sekundi Lasse Boesen donosi izjednačenje, te se na poluvrijeme oslazi rezultatom 14:14.

Drugu dionicu bolje nešto otvaraju Nijemci golovima Kleina i Kaufmanna, no već u sedmoj minuti crveni izjednačavaju na 17:17 preko Hansena. Nastavak utakmice donosi gol za golom, s jedne i druge strane.

U 25. se minuti Danska golom Knudsena odvaja na dva gola prednosti, a premda su se Nijemci uspjeli vratiti, nakon dvominutne suspenzije Strobela, i promašaja Jansena, Danci preko Hansena i Jorgensena potvrđuju prolazak u drugi krug.

Nijemci će strjepiti do posljednje minute posljednje večerašnje utakmice između Poljske i Norveške. U slučaju remija ispast će oba protivnika, a dalje bi prošli - Nijemci.