SP 2009, Drugi krug, Skupina 2, 3. kolo, 27.01.2009, 20:15 h, Zadar, SC Krešimira Ćosića, gledatelja: 2500

Martina Oštrić • utorak, 27.01.2009.

Čast da odigraju posljednju utakmicu zadarskog dijela natjecanja pripala je Poljacima i Norvežanima. Spletom okolnosti, pobjeda je svakoj od momčadi, uz Dansku, nosila i plasman u polufinale. Na kraju dana, sretniji su bili Poljaci, i odnijeli pobjedu 31:30

UKUPNO3084/44

Poljaci su otvorili susret dvama golovima Kuchczynskog, no Tvedten do sedme minute uzvraća udarac, te Norvežani izjednačuju na 2:2. Izmjenjivanje vodstva trajalo je do 12. minute, odnosno isključenja Vatnea, što Poljaci odlično koriste i odlaze na 9:6.

Golovima prvenstveno odličnog Kjellinga Norvežani do 22. minute izjednačuju rezultat na 11:11, čime se priča vraća na početak, a na početku je ostala i do kraja prvog poluvremena, koje završava rezzultatom 14:14.

Početak drugog poluvremena bio je preslik onome što se događalo u prvom. Poljaci su uglavnom hvatali norvešku prednost od jednog gola razlike, a nakon isključenja Lijewskog u devetoj minuti Hedinovi momci odlaze na dva gola razlike.

S dva gola Jurašika Poljaci su uspjeli nadoknaditi izgubljeno, no činilo se tada da je hvatanje rezzultata na njih ostavilo posljedice. U 19. minuti Norvežani preko Mamelunda dolaze do najveće prednosti, 21:24, i otad uglavnom drže svoje protivnike na distanci od jednog do dva gola.

Ipak, uporni Poljaci se vraćaju, i u posljednjoj minuti dolaze na 30:30. Lutrija vađenja vratara kako bi u posljednjem napadu imali igrača više obila se o glavu treneru Robertu Hedinu, jer je njegova momčad izgubila loptu i doslovno pri isteku vremena primila gol iz suparničkog deveterca.

Gol koji Poljake vodi u polufinale, na utakmicu s Hrvatskom, a Norvežane i Nijemce gura izvan borbe za medalje!