SP 2009, Završnica, Za 11. mjesto, 29.01.2009, 12:30 h, Zagreb, Arena Zagreb, gledatelja: 1.000
Suci: Menez / Pinto (Brazil)
Južna Koreja
31:32(14:14) Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Lazarov za povijest

Tomislav Pacak, Vedran Attias • četvrtak, 29.01.2009.

Utakmica za 11. mjesto između Koreje i Makedonije bila je rezultatski vrlo zanimljiva i neizvjesna, no posebno je bilo zanimljivo može li Kiril Lazarov oboriti rekord Svjetskom prvenstva u postignutim golovima. Naravno, može te je Makedonija s njegovih 15 golova osvojila 11. mjesto na Svjetskom prvenstvu...

IgračiGO7mIsk.
1Minho Yong----

UKUPNO32144/54

Na Islandu 1995. Korejac Kyung-Shin Yoon zabio je 86 golova dok je sjajni Makedonac, prije ove utakmice, bio na 77 golova. Zanimljivo, Yoon je svoje posljednje golove na tom natjecanju zabio u utakmici za 11. mjesto koju je Koreja igrala protiv - Makedonije.

Susret su bolje otvorili Makedonci i nakon osam minuta poveli dva razlike. Naravno, ne treba posebno niti spominjati kako je gotovo za svaki gol Makedonaca velike zasluge idu fenomenalnom Lazarovu koji je u prvom dijelu zabio šest golova od "potrebnih" deset.

Makedonci su prednost držali do posljednjih desetak minuta, no tada na korejska vrata staje Chanyoung Park i brani čak šest udaraca od 11 pa se na odmor odlazi s neriješenim rezultatom 14:14.

U nastavku Park nije nastavio s obranama iz prvog dijela pa Makedonce nije koštalo vrlo loše izdanje Ristovskog. Igralo se gol za gol jer golmani zaista nisu mogli gotovo ništa obraniti pa se tako ušlo u neizvjesnih posljednjih deset minuta.

Pet minuta prije kraja Chanyong Park dobiva dvije minute, Lazarov sa sedam metara zabija svoj 14., a potom iz igre i 15. gol na utakmici i tako Makedonci ipak na kraju imaju prednost, no - ne dugo.

Korejci se brzo vraćaju u igru, a isključenje je na drugoj strani zaradio Gjorgonovski i tako svoju momčad ostavio s igračem manje zadnje dvije minute utakmice. Unatoč tome, Stoilov zabija pola minute prije kraja za 32:31, a s druge strane Korejci nisu uspjeli izjednačiti.

Kod Makedonaca je, naravno, najefikasniji bio Lazarov sa čudesnih 15 pogodaka, a svi su mu suigrači daleko iza dok je kod Koreje sedam golova dao Yikyeond Jeong, šest Jaebok Sim, a pet je dodao Lee. Naravno, ne Junhee Lee, ne Jaewoo Lee nego Eunho.