SP 2009, Završnica, Za 5. mjesto, 29.01.2009, 15:00 h, Zagreb, Arena Zagreb, gledatelja: 2.000
Suci: Baum, Goralczyk (oba Poljska)
Mađarska
Mađarska
25:28(13:16) Njemačka
Njemačka

Svjetski prvaci na kraju peti

Tomislav Pacak, Vedran Attias • četvrtak, 29.01.2009.

Reprezentacija Njemačke osvojila je peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Hrvatskoj pobijedivši u razigravanju izabranu vrstu Mađarske s 28:25...

UKUPNO28170/02

Nijemci su u Zagreb stigli razočarani što u Zadru nisu uspjeli izboriti prigodu da brane svoju titulu svjetskih prvaka, ali su ipak smogli dovoljno snage za nadigrati Mađarsku i tako SP okončati kao peta reprezentacija svijeta. Na tribinama Arene okupio se pristojan broj gledatelja i jedne i druge momčadi, a Mađari su bili prilično glasniji, pa su barem tu bitku dobili.

Početna izjednačenost i igra "gol za gol" trajala je do 13. minute kada su Nijemci započeli seriju od 6:0 i tako pobjegli na 12:7, da bi Mađari uz podršku nekoliko stotina svojih navijača do odmora ublažili zaostatak na -3 (16:13).

Krenuli su Mađari dobro i u nastavku, stigli na samo gol zaostatka, nakon čega su Nijemci ubacili u višu brzinu i serijom 7:1 pobjegli na nedostižnih 23:16 sredinom poluvremena. Sve je funkcioniralo dobro kod Njemačke u tim trenucima, proradio je i vratar Heinevetter s nekoliko obrana, nakon što je Lichtlein u prvom dijelu skinuo tek pet od 18 lopti. Nažalost po Mađare, njihovi vratari nisu mogli obraniti ništa, kako Puljezević u prvom, tako ni Fazekas u drugom dijelu.

Nijemci su igrali bez Pascala Hensa, ali su pronašli i više nego dovoljno "streljiva" kod drugih igrača. Nakon što je Mađare u prvom dijelu sa sedam pogodaka izbušio Lars Kauffman, u drugom se pridružila cijela ekipa pa su zabijali svi redom.

Kauffman je s osam golova bio najefikasniji kod pobjednika, šest je dodao Tiedtke, dok je kod Mađara malo bolji od ostalih bio Nagy s pet pogodaka. Nedovoljno za peto mjesto, ali Mađari ipak mogu biti zadovoljni prikazanim na ovom SP-u. Nijemci su, pak, titulu prvaka predali onako kako se od njih i očekuje - borili su se koliko su mogli, ali ovoga puta nisu imali kvalitetu za nešto više...