Prvi poraz Hajduka

Bernard Jurišić • subota, 31.01.2009.

Nogometaši Hajduka doživjeli su prvi poraz nakon dugo vremena. Na priprema u turskoj Antalyi "bili" su ukrstili koplja s austrijskim prvoligašem Riedom i izgubili 2:1...

Teške noge nakon prvog "udarnog" dijela priprema koštale su Hajdukovce prvog poraza nakon dugo vremena. Zadnji put Splićani su pognute glave napustili travnjak još 26. listopada, kad je poraz u Zadru koštao glave Gorana Vučevića. Austrijski prvoligaš Ried tako se može pohvaliti zanimljivim "skalpom", makar treba priznati da je u pripremnim susretima rezultat debelo u drugom planu.

Jozinović u Zadar, Prgomet na Poljud

Dolaskom Ante Šerića u Hajdukovu svlačionicu, 18-godišnji lijevi branič Goran Jozinović bit će posuđen Zadru do kraja sezone. Jozinović će se u Stanovima priključiti Ivanu Ćurjuriću, još jednom mladom Hajdukovcu kojeg je Hajduk posudio Zadru. Hajduk će narednog tjedna dobiti još jednog novog zaposlenika. 27-godišnji ekonomski stručnjak Milan Prgomet postat će novi šef financija u preoblikovanom splitskom klubu.

Splitska momčad je pred očima svog predsjednika Mate Peroša i grupe navijača koja splitsku momčad ne propušta bodriti ni na pripremama, poražena od Rieda 1:2. Jedini pogodak za "bile" postigao je Marin Tomasov u 65. minuti za 1:1, no desetak minuta kasnije Ried je postigao drugi pogodak kojim je ubilježio pobjedu.

Zanimljivo je da je Hajduk propustio realizirati kazneni udarac koji je koncem prvog dijela sviran na Striniću. Kalinić je austrijskom vrataru dopustio da se istakne obranom udarca s bijele točke.

U splitskoj momčadi nije bilo Vejića zbog lakše ozljede, no debitirao je bivši Zagrebaš Mario Brkljača, koji je upisao prve minute u bijelom dresu. Već u nedjelju "bili" igraju sljedeći pripremni susret, ovog puta protiv korejskog prvoligaša Busana.

1Rijeka 815:1+1418
2Hajduk 812:5+718
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212