Hajduk "izbombardirao" Mikićevu Hiroshimu

Bernard Jurišić • utorak, 03.02.2009.

Dva poraza prošlog vikenda od austrijskog Rieda i korejskog Busana, motivirala su nogometaše Hajduka da u današnjoj utakmici u turskoj Antalyi do nogu potuku momčad japanskog prvoligaša Hiroshime. Čak 8 komada "bili" su ukrcali u mrežu momčadi Mihaela Mikića...

Nevjerojatno poluvrijeme odigrali su danas nogometši Hajduka u četvrtoj pripremnoj utakmici u turskoj Anytalyi. Čak sedam pogodaka ugurali su u mrežu japanskog prvoligaša Hiroshime u prvih 45 minuta Splićani, od toga šest u prvih pola sata.

Hajdukovci su u punom sastavu u utakmicu ušli furiozno, pa su već nakon 15 minuta vodili s 3:0, pogocima Kalinića s bijele točke (3.), Ibričića (10.) i Strinića (15.). Hajdukova kanonada nastavljena je pogocima Kalinića u 18. i Gabrića u 25. minuti, nakon čega je zaprepašteni trener japanske momčadi promijenio praktično cijelu momčad, uključujući i našeg Mihaela Mikića.

Nije pomoglo, već u 30. minuti "bili" vode 6:0 drugim pogotkom Ibričića, a drugi pogodak na ovim pripremama postiže i Vejić u završnici prvog poluvremena za nevjerojatnih 7:0 na odmoru.

U drugom dijelu "bili" su malo prikočili, imali su milosti za izgubljenu japansku momčad, a tek je Oremuš u posljednjim trenucima zaokružio pobjedu na 8:0. Za Splićane je u posljednjim minutama debitirao i povratnik Ante Šerić.

Posljednji susret u Antalyi Hajdukovce očekuje u petak, kad će ukrstiti koplja sa sudionikom ovogodišnje Lige prvaka, bukureštanskom Steauom.

1Rijeka 815:1+1418
2Hajduk 812:5+718
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212