Kukoč, Toni-------------
Portland Blazers - CHICAGO BULLS 92:81
Bagarić, Dalibor 80-20-00-0101000000

Bryant je ubacio 47 defenzivnim Cavsima

Potpuno neočekivano, naslov i top vijest je Bruno Šundov. Dijametralno suprotno dosadašnjem učinku u Indiani sinoć je u susretu protiv Orlanda (poraz 7 razlike) pokazao nešto. To nešto je učinak karijere: igrao je 33 minute i ubacio 17 koševa te uhvatio 9 lopti. Priznati ćete, nije loše u odnosu na dosadašnje rezultate. Drugi je Hrvat u Pacersima, Žan Tabak, slično kao i Kukoč protiv Toronta, ostao bez ijedne minute. Znamo za Kukočevu ozljedu leđa, ali razlog Tabakovu neigranju naizgled ostje nepoznat, tek je jasno da je cijelu utakmicu odsjedio na klupi.

Philadeplphia je bez Kukoča doživjela i drugi uzastopni poraz od Toronta kojem nije bio potreban Carter. Naime, Vince je nakon tek 4 minute obnovio ozljedu koljena. Za razliku od prošlog puta Raptorsima nije trebao niti produžetak, sve je izgledalo prilično uvjerljivo: 96:89. Iako je Iverson ubacio 38, prekinut je sjajan niz Sixersa od 13 uzastopnih gostujućih pobjeda.

Chicago je poražen u Portlandu. Ovo ne bi bila nikakva vijest da za klub sa tek 6 pobjeda nije nastupio i Dalibor Bagarić. Nastupio je prava riječ jer je "igrao" tek 8 minuta za jedan skok i dvije promašene lopte. Sabonis je sa svojih 16 poena u zadnjoj četvrtini presudio Bullsima kojima je ovo 12. uzastopni poraz.

Od ostalih susreta izdvajam treći uzastopni poraz defenzivno orijentiranog Clevelanda. Bez ozlijeđenog Shaqa Lakersi su imali one man show. Za Bryanta nije to bila niti prosječna obrana: ubacio je 47 koševa, od čega čak 23 iz slobodnih bacanja.
Miami također slovi za ekipu sa tvrdom obranom. Sinoć su u gostima kod Houstona slavili vrlo uvjerljivo, 18 razlike, ponajviše zahvaljujući Tim Hardawayu i Anthony Masonu.
Uvjerljiv doma je bio Sacramento koji je ponizio Golden State 105:79. Velike zasluge pripadaju sjajnom All-Star krilu, Chrisu Webberu, sa 28 ubačaja, 12 skokova i 4 ukradene lopte.
Utah je nakon Denvera, pobjedom u Settleu došao do druge uzastopne gostujuće pobjede. Seattle je nakon pet pobjeda upisao poraz, a Karl Malone je sa sinoćnja 23 koša prebacio 32.000 ubačaja u karijeri.