Mikićeva Hiroshima ne može protiv Hrvata

Tomislav Globan • utorak, 10.02.2009.

Nakon Hajduka i Dinama, i Slaven Belupo svladao je novi klub Mihaela Mikića - japansku Hiroshimu. U prijateljskoj utakmici u turskoj Antalyji Koprivničani su slavili 2:1...

Nogometaši Slavena Belupa na pripremama u Turskoj rade punom parom. Nakon što su izgubili prijateljske utakmice od ruskih klubova Zenita (1:2) i Moskve (1:4) te pobijedili austrijski Mattersburg (3:2), Farmaceuti su u ponedjeljak odmjerili snage s protivnikom s drugog kontinenta - japanskom Hiroshimom.

Momčad Mile Petkovića od početka je zagospodarila terenom, no do prednosti je stigla tek krajem poluvremena. U 39. minuti Gregurina je odlično uposlio Vručina kojemu nije bilo teško pogoditi za 1:0.

U nastavku je trener Podravaca na teren poslao potpuno novu momčad koja mu je zahvalila pogotkom u 59. minuti. Vratar Hiroshime Nakabayashi neoprezno se poigravao ispred svog gola što koristi Pavec i udvostručuje prednost Slavena.

Ekipa koju trenira Mihajlo Petrović do počasnog je pogotka stigla šest minuta prije kraja susreta preko veznjaka Shimizua. Spomenimo i da Mihael Mikić nije ulazio u igru. Loša vijest za Slaven jest da se nakon 32 minute na terenu ozlijedio Dino Kresinger.

Prije povratka u Koprivnicu Slaven Belupo odigrat će još dvije pripremne utakmice. U srijedu ih čeka prvak Rumunjske i ovosezonski sudionik Lige prvaka Cluj, dok dan kasnije turski dio priprema zaključuju okršajem s kineskim Shangaijem

Prijateljska utakmica, Antalya, igralište hotela Kremlin Palace:

SLAVEN BELUPO: Rodić, Jurić, Kokalović, Lapić, Rožman, Poldrugač, Gregurina, Bilen, Jajalo, Vručina, Kresinger (od 32. Poredski); drugo poluvrijeme: Pelin, Purić, Rogulj, Maras, Delić, Nynkeu, Šafarić, Jakšinić, Posavec, Poredski, Pavec.

HIROSHIMA: Nakabayashi, Nishikawa, Shinohara, Yokotake, Hashiucki, Uchida, Okamoto, Yusa, Shimizu, Marutani, Kubo.

I to je nogomet

Bijes i razočaranje izmjenjivali su se nakon pogotka Zaccagnija koji je Hrvatsku vjerojatno ostavio bez osmine finala Europskog prvenstva...