Voša potopljena u Sarajevu

Ante Jukić • petak, 13.02.2009.

Prva momčad koja je ubilježila pobjedu u 22. kolu NLB lige je sarajevska Bosna, koja je na svom parketu "razmontirala" posrnulu Vojvodinu...

Malo je tko uoči početka sezone vidio Vojvodinu na posljednjem mjestu, no pogled na tablicu regionalne košarkaške lige uoči 22. kola nudio je upravo tu sliku. Momčad iz Novog Sada u dosadašnjem dijelu sezone ostvarila je samo četiri pobjede, a da na toj brojci ostanu i nakon ovog vikenda, pobrinuli su se košarkaši Bosne.

Do jubilarne desete pobjede u ovoj, za njih sasvim solidnoj sezoni, Studenti su došli kontrolirajući situaciju od prve do zadnje minute, tako da gosti niti u jednom trenutku nisu izgledali kao momčad koja bi mogla iznenaditi. Nakon prve četvrtine bilo je 26:18 za Sarajlije, do poluvremena je prednost narasla na okruglih 47:37, a potpuni potop gostiju iz Novog Sada dogodio se u trećoj dionici utakmice, koja je okončana s ogromnih 30 poena prednosti (80:50) raspoloženih domaćina. U posljednjih deset minuta Studenti su malo spustili nogu s gasa, pa je Voša uspjela malo, ali zaista malo, ublažiti katastrofu. Konačan rezultat bio je 94:68 za Bosnu.

Najbolji pojedinci u pobjedničkoj momčadi bili su Ikonić i Šehović, koji su ubacili po 17 poena, a ne smijemo ne spomenuti i vrlo dobre partije Đorđevića (12) i Ovčine (10). Kod indisponiranih gostiju, pak, jedini su znakove života davali Borovnjak (17), Bajić (11) i Fischer (10).