Blijedi Panellinios

Tea Lokas • nedjelja, 15.02.2009.

Dva "potresa" dogodila su se u subotnjem dijelu 18. kola grčke košarkaške lige; Egaleo i AEK slavili su nad favoriziranim ekipama Panelliniosa i PAOK-a. Iako je PAOK prije dva tjedna izgubio dva važna igrača, nije se mogao očekivati poraz od ekipe iz "donjeg doma" ljestvice...

Petlja se otkotrljala na stranu Egalea tek u produžecima, do kojih je došlo nakon što je u regularnom vremenu utakmica okončana rezultatom 66:66. Pod vodstvom Donnieja McGratha koji je ubacio 18 poena, 11. ekipa prvenstva došla je do vrijedne pobjede na domaćem terenu. Konačan rezultat 78:74 rastužio je Diarru (23) i ekipu, koji su vodili kroz cijelu utakmicu.

Šok je doživio i trećeplasirani Panellinios, koji je na domaćem terenu izgubio od AEK-a. Panellinios je, za razliku od PAOK-a, imao vodstvo tek krajem treće četvrtine, dok je ostatak susreta AEK držao konce u rukama. Loše izdanje košarkaša koji se bore za prva tri mjesta pretvoreno je u konačnih minus osam (74:82). Najbolji na parketu bio je Ištvan Nemeth koji je ubacio 19 poena, asistiravši četiri puta. Skokovima se istaknuo Jurica Golemac (9), dok je u asistencijama najbolji bio Panelliniosov Anthony Grundy (7), a ubacio je i najviše poena za svoju momčad - 18.

Aris i Olympiakos deklasirali su svoje protivnike bez ikakvih problema. Obje ekipe slavile su u domaćem okruženju, protiv Olympije i Kavale. Aris je nakon sporog starta (9:20 na kraju prve četvrtine) ubacio u veću brzinu te do kraja postigao prednost od 16 poena. Olympiakos je slavio još uvjerljivije, 22 poena razlike protiv Kavale dokaz je premoći trenutno vodeće momčadi prvenstva. Nikola Vujčić nije ostao bez učinka iako je u igri proveo 14 minuta. Ubacio je devet poena, upisao četiri skoka i tri asistencije. Halperin i Greer s po 13 poena, najbolji je dvojac pobjedničke momčadi.

Maroussi je, iako u gostima, očekivano slavio protiv pretposljednje momčadi AEL-a. S 21 poenom odličan je bio AEL-ov Nestoras Kommatos, dok je na strani pobjednika slavlje najviše zaslužio Jarod Stevenson s 19 poena.