Lokomotiva prije Chamberyja

Antonija Pavlić • nedjelja, 15.02.2009.

Izuzetno siromašno 17. kolo Dukat 1. HRL odigrale su jučer najbolje hrvatske rukometašice. Zbog brojnih su europskih obveza odigrana samo tri susreta, a najzanimljivije je bilo u "zagrijavanju" prije ogleda muške Lige prvaka između Zagreba i Chamberyja u Ledenoj dvorani Doma sportova...

Derbi kola, koji je taj epitet na koncu dokazao samo na papiru, odigrao se u Ledenoj dvorani Doma sportova, gdje su se sastale zagrebačka Lokomotiva i TVIN Trgocentar. U prvom se poluvremenu igralo donekle ravnopravno, nijedna ekipa nije ubilježila veću razliku pogodaka, no rezultat je na koncu 30. minute glasio ipak 15:12. Drugi dio susreta nije za razliku od prvog ponudio baš nikakvu neizvjesnost, Zagrepčanke su napale i vrlo brzo slomile labav otpor TVIN-a, te dva boda uzele konačnim rezultatom 32:20.

U Umagu je pak odigrana neizvjesna utakmica između domaćina i riječkog Zameta, u kojoj su za jedan pogodak bolje bile Zamećanke. Domaće su rukometašice igrale prilično dobro tokom cijelog susreta, za razliku od prijašnjih kola kada su imale mnogo oscilacija, no Riječanke su pokazale veću zrelost i hrabrost u završnici, kada je trebalo uputiti konačan udarac domaćinima iz Umaga. Najefikasnija je na utakmici bila Špoljarić sa šest zgoditaka, dok je dobru formu pokazala i vratarka Pavić koja je skinula devet lopti.

Posljednja je utakmica kola svoje mjesto održavanja pronašla u Požegi, gdje je Kutjevački podrum sa samo jedanaest igračica ukrstio koplja s Arenom. Ekipa Arene je tokom cijele utakmice puno rotirala i diktirala tempo, no posljednja joj se momčad lige kako tako, sve do posljednjih nekoliko minuta, uspjela oduprijeti. Trećeplasirana na prvenstvenoj ljestvici, Arena je ipak uspjela nadjačati u finišu svoje protivnice, i rezultat postaviti na 24:29.