HSV ne posustaje

Petar Plevnik • nedjelja, 15.02.2009.

U dva posljednja susreta 20. kola HSV je pobjedom nad Arminijom zadržao korak s vodećim momčadima, dok je Borussia Dortmund još jednom razočarala svoje mnogobrojne navijače...

Nakon dvije utakmice suspenzije u početni sastav HSV-a vratio se Ivica Olić, dok iz istog razloga za sastav domaćina nije konkurirao Mladen Petrić. S druge strane, od prve minute u redovima Arminije zaigrao je Andre Mijatović, a upravo je nekadašnji branič Dinama u 27. minuti umalo zatresao vlastitu mrežu. Pet minuta kasnije HSV je došao do vodstva i to zahvaljujući početničkoj pogrešci vratara Eilhoffa, kojeg je iznenadio ubačaj Trochowskog iz slobodnog udarca.

Na poklon gostiju domaćini su uzvratili u desetoj minuti nastavka kada branič Alex Silva potpuno nepotrebno ruši Teschea u 16-ercu HSV-a, no slab pokušaj Wichniareka s bijele točke brani Rost. Kazna za promašeni 11-erac stigla je samo pet minuta kasnije kada Guerrero nakon dodavanja Olića prekrasnim udarcem s ruba 16-erca pogađa suprotni kut Eilhoffova gola za konačnih 2:0. Ivica Olić zamijenjen je u 82. minuti, dok je Andre Mijatović odigrao svih 90 minuta za Arminiju.

Novo razočaranje svojim je navijačima priredila Borussija, koja je u svom desetom ovosezonskom susretu u Dortmundu čak osmi put odigrala neriješeno, ovaj put protiv slabašnog Energieja. Gosti iz Cottbusa prvi su poveli i to u 31. minuti preko Cagdasa, da bi Borussia do izjednačenja stigla pet minuta kasnije pogotkom Freija iz 11-erca.

Švicarski je napadač u 69. minuti imao odličnu prigodu donijeti svojoj momčadi potpuni preokret, no vratar Tremmel odličnom intervencijom omogućio je gostima, za koje je svih 90 minuta odigrao Mario Cvitanović, da neporaženi napuste Dortmund.