Bologna, prva utakmica osmine finala Eurolige
FORTITUDO PAF Bologna - CIBONA VIP 76:64 (24:20, 37:48, 55:57)
Suci: Amoros (Špa), Musakys i Piloidis (Grč)

FORTITUDO PAF: Autry 12 (4/7), Basile, Rugeri, Myers 15 (3/8), Bowie 9 (3/6), De Pol, Pilluti 4 (2/6), Galanda 6 (2/9), Fučka 18 (8/11), Vranković 12 (4/6).

CIBONA VIP: Sesar 20 (7/27), Planinić, Prkačin 8 (3/7), Lee 6 (2/9), Giriček 3 (1/2), Skelin 16 (7/11), Awojobi 2 (1/5), Mamić 7 (2/6), Nicević 2 (1/3), Džidžić (0/1).

Postotak šuta: PAF 26/53 (49%), Cibona VIP 24/71 (33%)
Skokovi: PAF 40 (34+6), Cibona VIP 46 (29+17)
Asistencije: PAF 8, Cibona VIP 4
Osvojene lopte: PAF 19, Cibona VIP 20
Izgubljene lopte: PAF 17, Cibona VIP 18
Blokade: PAF 4, Cibona VIP 3

Cibona VIP poražena je u Bologni u prvoj utakmici osmine finala ULEB Eurolige od evidentno puno kvalitetnijeg Fortitudo PAF-a. "Cibosi" su odigrali sigurno najbolje poluvrijeme ove sezone, no to nije bilo dovljno protiv jakih Talijana koji su u nastavku utakmice odigrali onako kako to oni mogu i rezultat toga je +12 na kraju utakmice.

Oni koji prate Cibonu ove sezone je nisu vidjeli u ovakvu izdanju. "Cibosi" su u utakmicu ušli vrlo nadahnuto, koncentrirano i angažirano što je rezultiralo početnim vodstvima Cibone VIP 12:4 i 15:6. No tada se dogodio važan detalj utakmice - u dvoboju sa Bowiem ozljedio se Gordan Giriček koji je pomoću suigrača iznesen sa terena sa bolnom grimasom na licu, te je za njega utakmica bila završena. Nakon toga PAF serijom 11:0 u 9. minuti dolazi u vodstvo (19:17), te prvu četvrtinu zaključuje sa 24:20.

U drugoj dionici sve konce Cibonine igre preuzeo je Mate Skelin u skakačkom (14 skokova), ali i napadačkom djelu pored "divova" Galande i Fučke. Cibona je Skelinovim koševima došla do vodstva 32:37, da bi također "cibosi" u toj drugoj dionici došli i do najveće prednosti na utakmici +13 (35:48) nakon tehničke pogreške trenera PAF-a, Recalcatia zbog prigovora sudcu. Na odomor se otišlo sa 37:48. U ovom dijelu utakmice Cibona je igrala jednostavno briljantno.

Drugi dio utakmice obilježio je Charlton Myers koji je sa dvije trice na samom početku treće četvrtine vratio Talijanima moral, ali i utakmicu u egal tako da je u 25. minuti semafor svijetlio samo dva razlike za Cibonu - 49:51. U toj trećoj dionici Cibona je ipak zadržavala svoju prednost, no posljednja četvrtina pokazala je sve kvalitete PAF-a. Otežavajuća okolnost za Cibonina stratega, Spahiju bile su i 4. osobne pogreške Skelina, Prkačina, te Mamića.

Talijani su u vodstvo došli u 34. minuti (62:61) i od tada su samo povečavali svoju prednost preko Fučke i Myersa koji su odigrali odličnu utakmicu. Kod rezultata 68:62 u 38. minuti Myers tricom za 71:62 rješava sve dvojbe oko pobjednika.

U prvom dijelu vrlo dobro odigrao je i Josip Sesar (20), no u drugom dijelu više nije bio za prepoznati. Osim Sesara i Skelina nitko nije ubacio više od deset - Mamić 7, Prkačin i Lee po 6. Kod PAF-a apsolutno najbolji Gregor Fučka (18) i Myers (15), solidni Vranković, te Autry sa 12 poena.

Sljedeća utakmica igra se u Zagrebu za tjedan dana. Cibona VIP ima imperativ pobjede ukoliko želi izboriti majstoricu u Bologni u kojoj je sve moguće. Ipak teško je vjerovati da "cibosi" mogu iznenaditi ovakvog "diva" kao što je Fortitudo PAF i sada samo možemo žaliti što Cibonin protivnik u osmini finala nije neki drugi, slabiji klub.