Potopljen River Plate

Maja Giljanović • ponedjeljak, 02.03.2009.

Pola stoljeća je prošlo otkada se River Plate na El Nuevo Gasometru proveo kao bos po trnju. San Lorenzo je, naime, Riveru utrpao "petardu" u najtežem porazu gostiju od 1957. godine.

40.000 navijača eruptiralo je oduševljenjem u prvoj minuti nakon vodećeg gola paragvajskog reprezentativca Jonathana Santane, a nije prošla ni 5. minuta kad su se baklje iznova upalile i papelitosi se sručili na travnjak nakon gola Adriana Gonzaleza za podebljanje vodstva.

Furiozan start San Lorenza potvrdio je u 16. minuti Jonathan Bottinelli, a na semafor se u 24. upisao i River (Buonanotte). Na tri je razlike, međutim, u 45.minuti vratio Gonzalo Bergessio. Drugo je poluvrijeme Russova momčad odigrala smanjenog intenziteta, ali Ojedu je još jednom u 57. minuti matirao ovog puta Nestor Silvera.

Boca Juniors je zaboravila zadnjih 15 dana i dva poraza zaredom te slavila protiv Huracana. Luciano Figueroa dvaput i Martin Palermo koji se vratio nakon pet mjeseci oporavka od ozljede koljena slomili su otpor gostiju u drugom poluvremenu.

Prvu poziciju nakon 4. kola Clausure izborio je Arsenal pobjedom (3:1) protiv Estudiantesa zahvaljujući boljoj gol-razlici ispred Lanusa (2:0 protiv Jujuya u gostima) na drugom i Gimnasia La Plate (2:0 Independiente) na trećem mjestu.

Clausura, 4. kolo:
Gimnasia La Plata - Independiente 2:0, Banfield - Rosario 3:1, Newell's Old Boys - Colon 1:1, Velez - Godoy 4:0, San Martin - Tigre 2:2, Racing - Argentinos Juniors 1:1, Arsenal - Estudiantes 3:1, San Lorenzo - River Plate 5:1, Boca Juniors - Huracan 3:1, Gimnasia Jujuy - Lanus 0:2