Liverpool zapeo u "krivom" dijelu Manchestera

Hrvoje Niče • četvrtak, 01.02.2001.

Tablica Raspored i rezultati

Ovog tjedna odigrano je, nepotpuno, 25. kolo engleske Premier lige. Zbog obveza nekih klubova u FA kupu, cijelo kolo je s vikenda prebačeno na radni tjedan, što je i izazvalo, na nekim utakmicama, neočekivano slabu posjetu. No, da se vratimo još FA kupu.

Veliko razočarenje svakako je Manchester United, koji je još jednom potvrdio da ovo natjecanje nije za taj klub. Naime, West Ham koji u prvenstvu vuče kraj s krajem, pobjedom od 1:0 na Old Traffordu, nadvisio je velikog suparnika. No ta pobjeda nije napravila nikakve "šokove" niti u jednoj momčadi što se tiče prvenstva. West Ham je protiv Tottenhama odigrao neriješeno, dok je Manchester prošao preko "vrućeg terena" momčadi Sunderlanda. S(p)retni strijelac za goste bio je Cole koji je na samom početku drugog dijela riješio susret. U derbiju između Chelsea i Newcastlea, domaćini su na kraju slavili. Iako je Newcastle poveo u 2. minuti preko Bassedasa, domaći napad bio je previše oštar za poroznu obranu Newcaslea. Započeo je Zola u 37. minuti, Poyet poveo svoju momčad u vodstvo, a Gronkjaer stavio točku na "i" u 79. minuti.

Leeds ponovno pobjeđuje. Od prošlog kola i poraza od Newcastlea od 3:1, do danas došlo je do preokreta u igri momčadi od koje se na početku sezone puno više očekivalo, kao i od njezinih napadača. Nakon impresivnih nekoliko utakmica Marka Viduke, više ne dolaze tako često dobre vijesti s Otoka o igrama australskog Hrvata. Za kraj nismo ostavili "šlag na tortu" već surovu stvarnost. Liverpool koji već godinama gradi momčad za naslov, čini se da će to raditi još neko izvjesno vrijeme. Neriješeno kod vrlo lošeg Manchester Citya realnos je momčadi u kojoj igra Igor Bišćan koji je za svoju momčad odigrao zadnjih 13. minuta umjesto McAllistera koji je dobio visoku sedmicu, dok je naš igrač ostao neocijenjen. U prvom susretu ove sezone, Liverpool je kod kuće slavio 3:2. Sva statistika je bila u korist gostujuće momčadi, no na semaforu je na kraju pisalo 1:1. Ni momčad Alena Bokšića nije uspjela doći do pobjede, iako je imala dva vodstva. Naš internacionalac je odigrao cijeli susret i zaslužio ocjenu 7. Domaći Everton je bio dominantniji, no "Boro" je imao stalno prednost koju su Naysmith(49) i Tal(78) morali stizati.

U utakmicama koje su odigrane 30. siječnja nije bilo iznenađenja. Arsenal je lagano riješio susret u svoju korist svladavši Bradforda, dok je Charlton bio bolji od Derby Countya. Susret između Aston Ville i Ipswicha je odgođen.

Chelsea 3-1 Newcastle