Falcao sa zadnjim zviždukom

Maja Giljanović • ponedjeljak, 23.03.2009.

Golom kolumbijskog reprezentativca Radamela Falçaa Garcije River Plate je u 93. minuti nakon što je od prve minute gubio protiv San Martina upisao vitalna tri boda...

Dok se River još nije ni posložio Jorge Anchen je u prvoj minuti utakmice utišao pjesmu njihovih navijača. Igrači Nestora Gorosita se, međutim, nisu demoralizirali - krenuli su s pressingom i nisu posustajali sljedećih 90 minuta. Nisu uspjeli izjednačiti sve do 60. minute (Cabral), a gosti bi se zadovoljili bodom da u posljednjem napadu Rivera Buonanotte nije zaslužio upitan jedanaesterac.

Falçao je preuzeo odgovornost i nije pogriješio - golom Kolumbijca River je izbio na treće mjesto Clausure sa samo bodom manje od Lanusa.

Lanusu je, pak, u Buenos Airesu lekciju očitao Huracan (Gaston, Pastore dvaput) te mu se na samo bod primakao i Colon (3:0 protiv San Lorenza).

U derbiju kola Boca Juniors nisu uspjeli izvući više od 0:0 protiv Tigrea. Dominirali jesu, ali bez karizmatičnog playa Juana Romana Riquelmea Boca je žudjela za njegovom poslovičnom imaginacijom te im ni regularan gol koji su postigli u drugom poluvremenu (Figueroa) nije priznat zbog nepostojećeg ofsajda.

Derbi imenima velikih, a formom sitnih Estudiantesa i Racinga završio je nemuštim 0:0. Estudiantes - triput pobjednik Cope Libertadores i četverostruki prvak (zadnji put 2006.- sada je 18., a Racing - 16 puta prvak Argentine, jednom prvak Južne Amerike i jednom osvajač Interkontinentalnog kupa (1967. protiv Celtica) - je 19.

Clausura, 7. kolo:
Tigre - Boca Juniors 0:0, Huracan - Lanus 3:0, River Plate - San Martin 2:1, Colon - San Lorenzo 3:0, Estudiantes - Racing 0:0, Godoy - Gimnasia La Plata 1:1, Argentinos Juniors - Gimnasia Jujuy 0:1, Rosario - Velez 1:1, Independiente - Newell's Old Boys 4:1, Banfield - Arsenal 2:0