Poraz od Zvijezde, danas Rudar

Mihaela Bradovski • subota, 28.03.2009.

Jučer je u Veslačkoj momčad Zagreba ugostila devetoplasirani sastav BiH Premierlige, Zvijezdu iz Gradačca. Luka Pavlović gostima je suprotstavio najjaču postavu koja je poražena rezultatom 3:1. Za Pjesnike je precizan bio tek Ivan Krstanović...

ZAGREB - ZVIJEZDA 1:3

Prijateljska utakmica:

Strijelci: 0:1 Huseinbašić (15), 1:1 Krstanović (35), 1:2 Smajlović (45), 1:3 Huseinbašić (65)

Zagreb: Škorić, Mujdža, Kartelo (Mehmedagić), Ivanković, Pejić (Štiglec), Jurendić, Parlov, Šovšić (Oršulić), Špičić, Krstanović, Vugrinec

Zvijezda: Karić, Brković, Babić, Jusić, Savić, Delić, Kodro, Ner. Huseinbašić, Matić, Smajlović, Ćorić (Gazibegović, Nezić, Ned. Huseinbašić, Husić, Kadić, Pjanić)

Iako su prvo poluvrijeme završili s pogotkom minusa, "bijeli" su u susret ušli bolje, vodili igru i stvarali prilike. Do 15. minute i pogotka Nermina Huseinbašića, Pjesnicima se na putu do slavlja čak tri puta, nakon udaraca Krstanovića i Vugrinca, ispriječio okvir gola, ali i odlični vratar Karić. Zagrebove je prilike u pogodak pretvorio Krstanović u 35. minuti, no do odmora su gosti stigli do novog vodstva, loptu je glavom iza Škorića smjestio Smajlović.

Nakon nešto više od sat vremena igre Huseinbašić drugim svojim pogotkom postavlja konačnih 1:3. Do kraja susreta uzbuđenje je izazvao tek pad Špičića u kaznenom prostoru, no od udarca s bijele točke ipak nije bilo ništa. Zagreb se tako nakon pobjede nad Interblockom vratio rezultatskim neuspjesima, iako je i na jučerašnjem dvoboju imao više od igre i prilika. Koncentracija i sreća u završnici i dalje zaobilaze kako Kranjčevićevu tako i Veslačku.

Novi prijateljski susret zakazan je već za danas. U 13 sati u Veslačkoj počinje susret protiv slovenskog Rudara.

1Rijeka 815:1+1418
2Hajduk 812:5+718
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212