Kiel s pobjedom čeka Zagrebaše

Matej Milanović • srijeda, 01.04.2009.

Göppingen je 33 minute držao nadu u iznenađenje protiv Kiela, no desetminutna crna rupa dozvolila je Kielu da na kraju slavi sa osam golova prednosti. U drugoj utakmici večeri Vedran Zrnić i Drago Vuković pomogli su svojoj momčadi u gostujućoj pobjedi kod Wetzlara...

Kiel je u večeras gostovao u Göppingenu kod četvrtoplasirane momčadi prvenstva u susretu 30. kola Bundeslige, koje su ove dvije momčadi odigrale unaprijed. Domaći su jako dobrim startom potaknuli nadu u mnogima da bi Kiel mogao večeras okončati svoju seriju od 24 uzastopne prvenstvene pobjede.

Göppingen je u 6. minuti vodio 4:0. Do 13. minute Kiel dolazi k sebi i izjednačuje na 7:7 pogotkom Stefana Lövgrena. Domaćin u 19. odlazi na 11:9 golom Pavela Horaka. No, Zebre do kraja poluvremena iskorištavaju dobru igru svoje obrane i preokreću na 17:15.

Drugo poluvrijeme Göppingen otvara dobro i u 33. je 18:18. Nažalost za domaće njihove šanse da iznenade protivnika završavaju gostujućom serijom od 8:1, čime Kiel ima 26:19 u 42. minuti. Domaćinu pada koncentracija i gosti nekoliko puta dolaze na 10 razlike, što je Göppingen tek neznatno ublažio u zadnjih nekoliko minuta.

Subotnji protivnici Zagreba tako su nastavili s nepobjedivošću u domaćem prvenstvu i ponovno pokazali da ako im se pusti da se igraju deset minuta povratka nema. Dragos Nicolae Oprea zabio je za Göppingen 10 golova uz dva promašena sedmerca. U Kielu Filip Jicha bio je precizan sedam puta, a šest golova zabili su Kim Andersson, Christian Zeitz te Vid Kavtičnik koji je pet od tih golova zabio sa sedam metara.

Večeras je odigrana i prva utakmica 26. kola između Wetzlara i Gummersbacha. Domaćini su u mirnoj situaciji budući da su daleko i od opasne zone i od Europe, a gostima će biti potreban jak finiš sezone ako sljedeće godine žele igrati u Europi.

Prvih 20 minuta bilo je izjednačeno, zadnji put 9:9, a zatim gosti uzimaju stvari u svoje ruke i prelamaju utakmicu. Na poluvremenu je bilo 18:13, a u drugom djelu domaći nisu uspjeli promijeniti inerciju susreta i u 55. minuti gosti su došli do najveće razlike, 32:20.

Domaćine je predvodio Alois Mraz sa pet zgoditaka, a u Gummersbachu su se posebno istakli Momir Ilić i Adrian Pfahl sa deset zgoditaka. Svoj doprinos pobjedi dali su i Vedran Zrnić sa dva i Drago Vuković sa četiri gola.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533