Lemgo i Löwen u borbi za treće mjesto

Matej Milanović • nedjelja, 12.04.2009.

Lemgo i Rhein Neckar Löwen današnjim su pobjedama najavili zanimljivu borbu za treće mjesto u prvenstvu, koje je ujedno zadnje koje sigurno omogućava nastup u Ligi Prvaka dogodine. Gummersbach Vedrana Zrnića i Drage Vukovića izgubio je upravo od Löwena i stavio se u tešku situaciju...

Danas su odigrane dvije utakmice rukometne Bundeslige. Gummersbach Vedrana Zrnića i Drage Vukovića tražio je na svom terenu pobjedu za opstanak u igri za Europu. S druge strane danas su im stajali autsajderi polufinala Lige Prvaka, Rhein Neckar Löwen.

U 12. minuti Jan Filip postiže 7:5 za goste. Serijom od 4:0, u 17. minuti Gummersbach vodi 9:7. Lavovi u sljedeće dvije minute dolaze do 9:9 i izjednačenost izdržava sve do pred kraj poluvremena. Momir Ilić zabija zadnja dva pogotka prvog djela i poklanja prednost od 15:13 domaćima.

U 39. minuti, pri rezultatu 18:18, gosti hvataju priključak. Ključni trenuci susreta događaju se od 41. do 45. minute kada Rhein Neckar Löwen od 20:20 bježi do 23:20. Domaći u nekoliko prilika dolaze do gola zaostatka pa tako i minutu prije kraja, na 30:31. Međutim do kraja nije više bilo golova i gosti su mogli početi slavlje.

Rhein Neckar Löwen je tako u odličnoj poziciji za izboriti Ligu Prvaka dogodine i do samog kraja prvenstva biti će u igri za taj plasman. Najbolji igrač u njihovim redovima u današnjoj utakmici bio je Patrick Groetzki sa sedam zgoditaka.

Za Gummersbach koji će se sada jako teško izboriti za Europu, čak deset zgoditaka postigao je Momir Ilić, od kojih tri sa sedam metara. Drago Vuković zabio je četiri gola, a Vedran Zrnić je realizirao samo jedan sedmerac.

Drugi susret dana igrali su Lemgo i Füchse Berlin. Momčad iz glavnog grada pred samo dva dana igrala je s Kielom, a danas su imali kao protivnike momčad koja juri svaki bod kako bi izborila Ligu Prvaka iduće godine. Prvi dio bio je jako ujednačen i na poluvrijeme se otišlo a samo golom prednosti za Lemgo, 18:17.

Početkom drugog domaćini odlaze na dva razlike, no Berlin ih odmah sustiže i održava egal do 44. minute i rezultata 23:23. Tu Lemgo iskorištava dva sedmerca i dvije prilike s igračem više te do 52. minute radi seriju 6:0 i prelama susret. Do kraja se nije puno promijenilo, a Berlin je najbliže došao na minutu od kraja kada su zaostajali za dva pogotka.

Michael Kraus i Holger Glandorf imali su fantastičan meč u redovima Lemga sa čak deset golova, od kojih je Krause šest zabio iz sedmeraca. Treba napomenuti da je kod domaćih sedam zgoditaka dodao Sebastian Preiss što znači da su samo trojica igrača zabila 27 od 33 pogodaka Lemga.

U redovima gostiju posebno su se istakli Michal Kubisztal sa devet i Mark Bult sa osam golova. Bult ih je četiri zabio sa sedam metara. Lemgo je ovom pobjedom zadržao treće mjesto u prvenstvu iako treba reći da imaju utakmicu više u odnosu na Rhein Neckar Löwen, a samo bod prednosti.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533