NBA: Konačno i Tabak i Šundov, 2 produžetka 76ersa

PHILADELPHIA 76ers - Orlando Magic 117:123 (2p; 102:102, 108:108)
INDIANA PACERS - Denwer Nuggets 103:94
Tabak, Žan255-70-01-32350402211
Šundov, Bruno 142-40-10-0055041214

Žan Tabak odigrao je vrlo dobru utakmicu

Sinoć je u NBA igrano 7 utakmica. Noć nakon uspjeha u New Yorku Philadelphia je dočekala Orlando koji je nakon 58 minuta, nakon 2 produžetka izašao kao pobjednik. Čarobnjaci su sjajno odigrali treću četvrtinu (40:22). Philadelphia se do kraja regularnog dijela uspjela vratiti, no ostali su kratki unatoč Iversonovih 47 koševa i 53 minute na terenu. U drugom produžetku Darrell Armstrong je ostao dovoljno svjež i ubacio 13 od ukupno 34 (career high) koševa. Kukoč i dalje ne nastupa.

Indiana je prekinula niz od 4 poraza na starim mušterijama: sinoćnja je pobjeda 10. uzastopna Pacersa nad Denwerom u zadnjih 6 sezona. Za pobjedu 104:93 Reggie Miller je ubacio 27, Jalen Rose 26 koševa. Rijetko se događa, no obojica naših, i Tabak i Šundov, su nastupili i zabilježili dobar učinak. Žanu je pripalo 25 (11 koševa i 5 skokova), a Bruni 11 minuta (4 koša i 5 skokova).

NBA flash

Trener Utaha, Jerry Sloan, ostati će na klupi Jazzera i sljedeće tri godine. Sloan je potpisao produljenje ugovora na sljedeće tri godine što ga obavezuje do sezone 2003-04. Najuspješni trener u povijesti Jazza, vodi klub iz Salt Lake Citya od 1988. omjerom pobjeda i poraza 638-298.

Od ostalih utakmica izdvajamo tek detalje:
Boston je pobijedio i peti put zaredom, svladali su Detroit u gostima. Kako im je falio Walker (osobni problemi), Pierce je sve uzeo u svoje ruke i ubacio 40 koševa i uhvatio 7 lopti. Stackhouse je ubacio identično toliko, no suigrači mu nisu bili tako raspoloženi.
Sinoć Mutombo nije "poludio" pa je Miami došao do pobjede u Atlanti. Eddie Jones voli obranu Hawksa, kao i u prethodnim susretima predvodio je Heat sa 24 koša i 12 skokova.
Planirala se uvjerljiva pobjeda, no za više od 10 koševa razlike Sacramenta nad Vacouverom trebao se netko pridružiti sjajnom Webberu sa 41 košem i 15 skokova. Inače, Chris u nekim anketama prednjači kao MVP dosadašnjeg dijela sezone. Sa Shaqom koji je mogao samo promatrati, Lakersi su na domaćem parketu svladali Charlotte. Petak koji zvjezdama puni dvoranu Lakersa motivirao je Kobea da unatoč bolnom desnom ramenu ubaci 44 koša (50% šuta) uz 9 skokova.
Knicksi su zaustavili Marburya na 14 koševa (5/14 šut) i time obavili velik dio posla protiv susjeda - New Jersey Netsa. Dobru obranu su naplatili u četvrtoj kada primaju samo 10 koševa i prednost povećavaju na konačnih 24 razlike.