NBA: Clippersi svladali Portland, 40. poraz Bullsa

Bojan Poturica • nedjelja, 04.02.2001.

Kobe propušta All Star susret?

Kobe Bryant mogao bi propustiti All Star susret zbog svog ranjivog ramena.
"Vidjet ćemo kako ću se osjećati. All Star utakmica mi nije toliko važna koliko mi je važno da pomognem momčadi u drugom dijelu sezone, posebno stoga što idemo na teška gostovanja."
Iako je izabran u početku petorku, Kobea to ne zabrinjava, već mu je najvažnije da ozdravi. Tako bi Lakersi mogli ostati bez svojih predstavnika na All Star susretu. Shaquille ONeal je upitan zbog stopala pa još nije poznato hoće li igrati.

Minnesota je ubilježila svoju desetu pobjedu zaredom. Ovoga puta, pobjedili su Raptorse sa 108-105, a trica Tracya Murraya (14 koševa) za izjednačenje nije priznata jer je loptu šutirao nakon zvuka sirene za kraj utakmice. Kevin Garnett (30 koševa, 13 skokova, 5 asistencija) i Terrell Brandon (17 koševa, 9 asistencija) su bili najbolji kod Wolvesa, kod kojih su petorica igrača imala dvoznamenkast učinak. Vince Carter je odigrao cijelo prvo poluvrijeme i dio treće četvrtine, a onda je izišao van i nije se više vraćao zbog ozljede koljena. Nepoznato je hoće li nastupiti na sljedećoj utakmici. Najbolji u momčadi Toronta bio je Antonio Davis (25 koševa, 13 skokova, 3 blokade).

Murray je zakasnio, Wolvesi su pobijedili

Apsolutno najveća senzacija dogodila se u Los Angelesu. Iako su Clippersi bili domaćini nitko nije očekivao da će svladati Portland Trail Blazerse. No Clippersi ove sezone odlično igraju protiv najvećih momčadi, a pobijedili su i Lakerse sa 118-95. Protiv Blazersa nije bilo tako lako, ali Eric Piatkowski (26 koševa, 6 skokova) i Lamar Odom (18 koševa, 8 skokova, 6 asistencija) pobrinuli su se da Clippersi dođu do teške pobjede 90-89. Sean Rooks je pogodio dva slobodna bacanja 21 sekundu prije kraja te je doveo Clippersima vodstvo, a to je bio i konačni rezultat. "Svaki put kada pobijedite momčad kalibra kakav je Portland, to govori mnogo. Svakoga koga ugledate će se lijepo ponašati. To me čini veselim. Zaslužili smo pobjedu", rekao je iskusni centar Clippersa. Scottie Pippen neće dugo igrati pa su Blazersi povukli Detlefa Schremfa iz mirovine. Schremf je igrao 14 minuta te je zabio dva koša uz isto toliko asistencija. Za Blazerse nije igrao ni Rasheed Wallace koji je kažnjen sa dvije utakmice neigranja i 10 tisuća dolara nakon što je na utakmici protiv Phoenixa bacio ručnik na suca. Wallace vodi cijelu ligu u broju tehničkih pogrešaka (27). Bez njega, u Portlandu je najbolji bio Bonzi Wells (22 koša, 7 skokova, 7 asistencija).

Bruno Šundov i Žan Tabak su ponovno igrali. Šundov je opet startao u petorci te je igrao 13 minuta, a zabio je dva koša te uhvatio dva skoka. Tabak je igrao 17 minuta, a ubilježio je učinak od jednog koša, četiri skoka i četiri asistencije. No Pacersi su u susretu protiv Bucksa izgledali kao prolaznici. Sam Cassell je očito ljut što nije pozvan na All Star susret. "U znak prosvjeda" protiv Indiane je zabio 23 koša za 27 minuta te je nakon toga otišao na klupu, premda više nije bilo potrebno da igra. Glenn Robinson (22 koša, 8 skokova) i Ray Allen (20 koševa, 5 asistencija). U redovima gostiju najbolji je bio Jalen Rose (15 koševa).

Chicago Bullsi su pak ubilježili 40. poraz. Iako je Marcus Fizer (26 koševa, 5 skokova) napokon odigrao kako se to od njega očekuje, Bullsi nisu uspjeli svladati Vancouver te su ubilježili svoj 14. poraz u nizu. Mike Bibby (26 koševa, 9 asistencija) i Shareef Abdur-Rahim (21 koš, 13 skokova) odigrali su najbolje u redovima grizlija. Naš Dalibor Bagarić igrao je jednu minutu i odigrao je bez učinka.

Rezultati NBA utakmica odigranih 03.02.2001.

2. San Antonio 29-15 (4)
3. Minnesota 31-18 (6)
4. Dallas 30-18 (7)
5. Denver 27-21
6. Houston 22-25
7. Vancouver 13-34