Kielovo slavlje odgođeno za jedan dan

Matej Milanović • subota, 18.04.2009.

Nije bilo velikih iznenađenja u današnjim bundesligaškim susretima. Najvažniji događaji dana su pobjeda HSV-a kojom je službenost naslova Kiela odgođena za barem jedan dan te povratak rukometu velikog Jacksona Richardsona koji je u uvjerljivoj pobjedi Löwena zabio dva pogotka...

U današnjim utakmicama rukometne Bundeslige nije bilo velikih dvoboja za visoka mjesta. Najvažniju pobjedu ostvario je HSV na svom terenu protiv Nordhorna. Prvo je poluvrijeme je donijelo nekoliko prilika domaćem HSV-u da se odlijepi no uglavnom se igralo u egalu, do pred kraj poluvremena kada domaćin odlazi do 17:14.

Drugi se dio otvara sa tri uzastopna gola Hamburga za 20:14 i tu je utakmica praktički riješena. Nordhorn je u nekoliko prilika došao na -3, ali nije ozbiljnije zaprijetio. Tom je pobjedom HSV produžio barem za dan potvrdu Kielovog naslova.

Fenomenalnih 12 golova zabio je Marcin Lijewski za domaće, Blaženko Lacković dodao ih je četiri, a kod gostiju Rastko Stojković bio je precizan deset puta uz tri pogotka sa sedam metara. U redovima gostiju igrao je i Goran Šprem koji je kao i Lacković zabio četiri gola.

U gostima kod Grosswalstadta je Flensburg mirno došao do pobjede, budući da su već na poluvremenu imali +5 te to lagano održavali do kraja. Kod Grosswalstadta osam golova Ondreja Zdrahale i Michaela Müllera te sedam Einara Holmgeirssona. Za Flensburg je 13 zabio Lars Christiansen uz šest sedmeraca, a deset Lasse Svan Hansen.

Dormagen i Minden su, u za ljestvicu nevažnom dvoboju, odigrali potpuno izjednačen susret koji je na koncu i završio remijem. Kod Dormagena se istakao Christoph Schindler sa osam golova, a kod gostiju Michael Haass sa šest.

Rhein Neckar Löwen bez problema je savladao Melsungen Maria Kelentrića. U 27. su gosti vodili 17:15. Od tog trenutka pa do 42. minute domaći su napravili seriju 14:2 i riješili dvoboj. Za Lavove je jedanaest golova zabio Mariusz Jurasik, a veliki povratnik rukometu, Jackson Richardson zabio ih je dva. Za Melsungen su po osam realizirali Savas Karipidis i Vladica Stojanović.

Gummersbach je dosta lagano savladao najslabiju momčad lige, Tusem Essena. Gosti su u Essenu već do poluvremena imali sedam golova prednosti, a u 50. minuti došli su do rezultata 37:23 i najveće prednosti na susretu.

Za Essen je osam golova zabio Martin Farkarsovsky uz tri sedmerca te sedam Patrik Hruščak. Goste je predvodio Momire Ilić sa šest golova uz dva sedmerca. Drago Vuković zabio je pet, a Vedran Zrnić tri.

U zadnjem dvoboju dana Wetzlar se prošetao protiv Stralsundera laganom pobjedom od 31:16. Domaće je predvodio Sven Sö Christophersen sa šest zgoditaka uz dva sedmerca, a kod gostiju je čak polovicu golova zabio naš Ivan Ninčević od čega dva sa sedam metara.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533