Kiel napokon poražen

Matej Milanović • nedjelja, 19.04.2009.

Kiel ipak nije uspio potvrditi 15. naslov rukometnog prvaka Njemačke. Lemgo je zaustavio njihovu fantastičnu seriju od 27 uzastopnih pobjeda u prvenstvu i vratio se u borbu za Ligu prvaka...

Danas je Kiel igrao u Halleu protiv Lemga tražeći jedan bod koji bi im donio naslov prvaka. No, sasvim neočekivano, nakon 27 uzastopnih pobjeda, odnosno čak 46 prvenstvenih utakmica bez poraza, Kiel je glatko izgubio.

Gosti su krenuli sa 2:0, no domaći polako preuzimaju inicijativu i u 10. minuti vode 7:4. U 24. minuti Lars Kaufmann zabija za visokih 15:8 Lemga. Da se na odmor ode sa tih sedam golova prednosti pobrinuo se Florian Kehrmann pogotkom za 19:12 sa sedam metara.

Naprotiv onoga što se toliko puta događalo u ovoj sezoni, Kiel nije uspio podići razinu igre u drugom djelu već su u 39. minuti gubili 26:17. Gosti su probali nešto promijeniti, no najbliće su bili u 56. minuti kada su gubili šest razlike, 31:25.

Do kraja se ništa bitnoga nije promijenilo. Domaće su predvodili Holger Glandorf sa sedam te Michael Kraus i Jens Bechtloff sa šest postignutih golova. Za Kiel su šest puta bili precizni Nikola Karabatić i Vid Kavtičnik koji je četiri gola postigao iz sedmeraca.

Ovom pobjedom je Lemgo dodatno odgodio proslavu Kielovog naslova barem do utorka kada HSV gostuje kod Flensburga. Sve osim pobjede HSV-a i službeno bi potvrdilo apsolutno zasluženi naslov Kiela. Lemgu će pak ovi bodovi biti itekako važni u borbi za Ligu prvaka.

U drugoj utakmici dana je Göppingen, u gostima kod Berlina, ostvario važnu pobjedu u borbi za mjesta koja vode u Europu. Od samog početka su gosti imali laganu inicijativu, no u 26. minuti je rezultat glasio 10:10. Ipak do kraja prov djela Göppingen je uspio skupiti dva gola prednosti, 13:11.

U nastavku su gosti krenuli još bolje i u 42. minuti dolaze do 18:13. Berlin se do kraja nekoliko puta približio na dva razlike, pa je take dvije i pol minute do kraja gubio samo 24:22. Ipak, domaćima je ponestalo snage i do kraja više nisu zabili.

Kod domaćih se istaknuo Mark Bult koji je realizirao sedam golova uz dva sedmerca. Kod Göppingena su, pak, najbolji bili Michael Thiede sa šest te Nicolae Dragos Oprea i Michael Schweikardt sa pet pogodaka, od kojih je Schweikardt čak četiri zabio sa sedam metara.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533