Bez Riquelmea i bod je uspjeh

Maja Giljanović • ponedjeljak, 20.04.2009.

Superclasico između Boce Juniorsa i River Platea na rasprodanoj Bomboneri završio je remijem 1:1. Prvaci su vodili, ali nisu drugim golom uspjeli dokrajčiti Millionariose koji su 20-tak minuta prije kraja izjednačili spektakularnim slobodnjakom svog kapetana.

50.000 navijača svjedočilo je uzbudljivoj, ali i faulovima rastrzanoj utakmici - podijeljeno je šest žutih kartona - u kojoj nijedan takmac nije na dulje vrijeme uspio nametnuti svoj tempo.

Boca u čijoj je 11-orici izostanak Juana Romana Riqulmea bio bolno vidljiv u prvom je poluvremenu priredila dvije-tri polušanse (Rodrigo Palacio, Sebastian Battaglia), ali je River napučio prostor 30-tak metara od gola svog Daniela Vege i relativno jednostavno branio 0:0.

U drugom je poluvremenu Boca podignula ritam i zasluženo u 58. minuti povela golom Martina Palerma briljantnim udarcem ljevicom s ruba šesnaesterca, a vodstvo je tri minute kasnije propustio podebljati Palacio čiji je šut završio malo iznad prečke.

Nestor Gorosito je vidjevši da je vrag odnio šalu na travnjak Bombonere poslao ubojitog Diega Buonanottea i mada zlatni olimpijac iz Pekinga nije sebi za 21. rođendan poklonio gol, niti tri je minute nakon ulaska izborio slobodan udarac koji je zato Riverov kapetan Marcelo Gallardo pretvorio u izjednačenje.

Posljednjih 20-tak minuta gosti su preuzeli inicijativu, ali je njihovu 106. pobjedu (Boca ih ima 121) u Superlasicu u povijesti prokockao Kolumbijac Falçao devet minuta prije kraja.

102. remijem Boca je nakon 10. kola skliznula na 13. mjesto, a River na peto. Prvu je, pak, poziciju pobjedom protiv Arsenala (Lopez, Leandro) obranio Velez bod ispred i Colona (Fuertes u gostima protiv Independientea) i Lanusa (Velasquez i Salvio preokrenuli vodstvo Tigrea), a ni "fenjer" nije promijenio vlasnika nakon što je Huracan deklasirao (Arano, Bolatti, Nieto, Toranzo) Argentinos Juniorse.

Clausura, 10. kolo:
Independiente - Colon 0:1, Gimnasia Jujuy - Estudiantes 0:0, Huracan - Argentinos Juniors 4:1, Velez - Arsenal 2:0, Gimnasia La Plata - Rosario 1:1, Racing - Banfield 1:0, Boca Juniors - River Plate 1:1, Newell's Old Boys - Godoy 1:1, San Martin - San Lorenzo 3:0, Lanus - Tigre 2:1