Zebre i Lavovi pobijedili

Matej Milanović • srijeda, 22.04.2009.

Nije bilo nikakvih iznenađenja u večerašnjim dvobojima rukometne Bundeslige. Kiel i Rhein Neckar Löwen pobjedama su najavili međusobni dvoboj u Ligi prvaka. U preostala dva susreta pobjede su upisali Nordhorn i Gummersbach uz doprinos naših igrača...

Kiel je pobjednički proslavio naslov prvaka. U prvom djelu protiv Wetzlara kojeg Zebre tradicionalno ne igraju previše dobro domaći su uspjeli sakupiti tri razlikte, 17:14.

U drugom poluvremenu je to već nakon 11 minuta naraslo na sedam razlike, 25:18. Do kraja se ništa bitnije nije promijenilo osim što je Kiel najveću prednost dostigao u 59. minuti, 36:27.

Najbolji u redovima domaćih bio je Filip Jicha koji je zabio i četiri sedmerca. Za Wetzlar je sedam golova realizirao Kevin Schmidt koji je dva gola postigao sa sedam metara.

Nordhorn je protiv Berlina igrao egal utakmicu do rezultata 23:23 u 42. minuti. Tada domaći rade seriju 6:1 i Berlin se više ne vraćaju u susret. Najveća razlika na dvoboju je završnih 36:29.

Piotr Przybecki predvodio je Nordhorn sa osam zgoditaka. Goran Šprem zabio ih je sedam, od kojih četiri sedmerca. Kod gostiju daleko najbolji bio je Rene Boese s deset golova.

Gummersbach je u svojoj dvorani u 17. minuti vodio 7:4 protiv Dormagena. Do kraja poluvremena se razlika vrtila oko ta tri pogotka, a na odmor se otišlo sa +4 za domaće. U drugom djelu razlika se stablizirala na 5-6 pogodaka razlike koliko o i iznosi završni rezultat, 32:26.

Gummersbachu koji je u lovu za europskim natjecanjima najviše je pomogao Geoffroy Krantz sa osam pogodaka. Drago Vuković zabio je šest golova uz jedno isključenje, a Vedran Zrnić bio je točan samo jedanput uz jedan promašeni sedmerac. Za Dormagen osam pogodaka realizirao je Christoph Schindler.

Rhein Neckar Löwen lagano je slavio kod Stralsundera. Iako su domaći u 12. minuti vodili 8:5 rezultat je na poluvremenu glasio 18:10 za goste. Najveću prednost su Lavovi postigli na samom kraju za završnih 38:21. Tom je pobjedom Rhein Neckar Löwen na najbolji mogući način najavio dvoboj Lige prvaka sa Kielom.

Najbolji u njihovim redovima bio je Uwe Gensheimer sa deset zgoditaka, dok je Stralsunder predvodio Martins Libergs sa sedam. Ovog puta Ivan Ninčević nije bio najbolji realizator svoje momčadi iako je postigao četiri pogotka, jednog sa sedam metara.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533