ZAGREB: Tomas 7 (3/10), Tanta 2 (1/4), Miljković 8 (2/6), Tomasović, Blašković, Perinčić 18 (7/14), Marinović 2 (1/1), Stojić 8 (2/8), N. Garma, Vukičević 13 (5/5), J. Garma, Daugherty 18 (6/11).

SVJETLOST BROD: Norac 6 (2/4), Stipanović 16 (6/11), Terzić, Tiplović 18 (4/7), Miličević, Štefanac, Dedić 20 (7/11), Šimić, Pezer, Ćorić, Helbich 27 (10/17), Kalaica 12 (6/6).

Postotak šuta: Zagreb 27/59 (45%), Svjetlost Brod 35/57 (61%)
Skokovi: Zagreb 24, Svjetlost Brod 27
Asistencije: Zagreb 8, Svjetlost Brod 4
Osvojene lopte: Zagreb 5, Svjetlost Brod 9
Izgubljene lopte: Zagreb 14, Svjetlost Brod 6

Svjetlost Brod u netipičnoj je utakmici za A-1 ligu "Ožujsko" pobijedio u gostima domaći Zagreb rezultatom 99:76. Kakva je to utakmica bila - palo je čak nekoliko rekorda! Kao prvo, treba spomenuti da su Brođani u trećoj četvtini napravili ogromnu seriju od 27:0. No, publiku su pred kraj zapalili sjajnim izvođenjem slobodnih bacanja koje je do isteka vremena bilo sto postotno (24/24), ali su suci dosudili osobnu grešku nad Helbichom.

Tim zadnjim izvođenjem slobodnih bacanja, efikasnost Broda je malo pala jer Helbich nije izdržao pritisak, pa je promašio jedno, no krajnja statistika pokazuje izvrsnih 96% (25/26). Malo je nedostajalo i da utakmica završi istim rezultatom kao i ona u Brodu, samo s drugim pobjednikom (u Brodu je bilo 97:76 za Zagreb).

Na početku prve četvrtine Zagreb je prilično lagano došao do 10:2, no četvrtina je rezultatski bila vrlo neizvjesna, sve do posljednje sekunde, kada Miljković pogađa tricu i dovodi Zagrepčane u vodstvo - 25:22.

Nakon što je Helbich zaradio tehničku koja mu je ujedno bila i četveta osobna (predugo visio na obruču nakon zakucavanja), Zagreb je u drugoj četvrtini napravio seriju 8-0 i došao na 41:31. Kraj poluvremena označila je Tomasova trica (u posljednjoj sekundi, isto kao i Miljkovićeva u prvoj četvrtini) i "mravi" na odomor odlaze sa 50:45.

Prave riječi za opisati treću četvrtinu su "potonuće Titanica (Zagreba)". Bolesno blijeda igra Zagreba i nevjerojatna poletnost Broda doveli su do serije od 27:0. "Mravi" su u deset minuta postigli sva četiri koša ( Tomas i Vukićević na početku), pa je rezultat četvrtine 33:4 (54:78). Brođanima je gotovo sve ulazilo, a Zagreb nije uspio pronaći bilo kakvo, pa čak ni najmanje rješenje za zaustavljanje razigranih protivnika.

Posljednja četvrtina bila je samo formalnost, u kojoj je Brod još više povećao svoju prednost nad demoraliziranim Zagrebom, s kojim se ovom pobjedom, izjednačio na tablici (oba kluba imaju omjer 7-8). Dakle, ukoliko Zagreb želi ući u doigravanje, morati će u nastavku sezone nešto promijeniti i pokazati daleko bolju igru od ove.

Najbolji igrač utakmice bio je svakako Zoran Helbich koji je, osim što je postigao 27 koševa, publiku oduševio sjajnim zakucavanjima. U ekipi Broda valja još spomenuti Arnela Dedića (20 koševa) i Tiplovića (18 koševa). U ekipi Zagreba najviše koševa postigli su Ivan Perinčić i Sean Daugherty, oba po 18.

Dražen Štojs, trener Svjetlost Broda: "Pripremili smo se dosta solidno i počeli smo agresivnije igrati. S pravom smo se nadali pobjedi jer Zagreb ima više pobjeda u gostima nego kod kuće. Klupu nisam koristio jer se ne dobiva Zagreb svaki dan, pa sam pustio igrače da se "zguštaju". Mislim da obećane premije za treću pobjedu u nizu nisu bile presudne za našu današnju igru."

Željko Poljak, trener Zagreba: "Znao sam da kod nas nešto ne "štima" jer smo ovaj tjedan dobili Zabok sa samo pola koša. Upozorio sam igrače na Svjetlost Brod, no oni su odigrali mrtvo i stigla ih je zaslužena kazna. Ekipa je daleko od forme, bilo je ozlijeda i izostanaka, ali sve probleme treba ostavit van dvorane i odigrati utakmicu kako treba. Čini se da su neki igrači previše počeli misliti na vlastite statistike, pa više nismo tim, te se ne možemo vratiti u igru kad jednom izgubimo prednost od deset koševa."