Bundesliga: Magdeburg nastavlja s kiksevima

Matej Milanović • nedjelja, 26.04.2009.

Večerašnje utakmice Bundeslige u rukometu donijele su jedno iznenađenje. Po treći put u zadnjih par tjedana Magdeburg je kikaso i neočekivano izgubio na gostovanju kod Mindena. U ostalim dvobojima nije bilo iznenađenja...

Večeras su u sklopu rukometnog prvenstva Njemačke dovršena čak dva kola. Naime, osim što su odigrane zadnje tri utakmice 29. kola odigran je i zaostali dvoboj 23. kola između Lemga i Dormagena.

Lemgo je u tom susretu već nakon deset minuta imao pet golova prednosti, 9:4. Do poluvremena je razlika rasla i do osam golova, a u drugom djelu se nastavila jednosmjerna igra. Domaći su najveću prednost dostigli završnim rezultatom od 39:26.

U Lemgu, koji je u punoj borbi za drugo mjesto, Kraus, Preiss i Kehrmann zabili su po pet pogodaka, a Dormagen je predvodio Christoph Schindler sa osam golova.

Iznenađenje večeri priredio je na domaćem terenu Minden protiv Magdeburga koji je sve bliže završavanju u samoj sredini ljestvice. Gosti su u 24. minuti poveli 10:7 i do kraja poluvremena je samo Minden zabio jedan gol. U nastavku domaći stižu do izjednačenja u 38. minuti, 13:13.

Utakmica je izjednačena do 45. minute i rezultata 18:18. Do 49. Minden zabija tri uzastopna pogotka i odlučuje utakmicu. Gosti više nisu uspijeli ozbiljnije priprijetiti i neočekivano su izgubili. Kod Mindena najbolji je bio Gylfi Gylfason sa šest pogodaka, a kod Magdeburga Christian Sprenger sa osam.

U dvoboju donjeg doma ljestvice Balingen-Weilstetten je tijesno slavio 32:31 protiv Grosswalstadta. U susretu u kojem su obje momčadi najviše vodile po dva razlike odlučujući je pogodak, minutu prije kraja, postigao Daniel Brack.

Upravo on je bio najbolji kod svojih sa sedam pogodaka, a za Grosswalstadt osam puta je točan bio Ondrej Zdrahala. Obojica su jedan pogodak realizirali sa sedam metara.

Melsungen je bez problema porazio Essen sa dvanaest golova prednosti, a u dva navrata imali su i +13. Vrijedi posebno istaknuti odličan nastup Savasa Karipidisa kod Melsungena sa lak 16 realiziranih pogodaka od kojih šest sedmeraca. Za Essen je Claran Williams zabio pet golova.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533