1. Dukat HRL žene - Liga za Europu, 25. kolo, 01.05.2009.
Virovitica 25:28 Sesvete

1. HRL: Sesvećanke ukrotile lavice

Željko Kubatka • petak, 01.05.2009.

Poraz virovitičkih rukometašica protiv probuđenih Sesvećanki, u subotu u istoj dvorani igraju Croatia osiguranje i Bjelovar susret Premijer lige……

TVIN TRGOCENTAR - SESVETE AGROPROTEINKA 25:28 (13:16)

1. HRL za žene, Liga za Europu - 3. kolo
SD Tehničke škole, Virovitica, gledatelja: 250.
Suci: Pahor - Trbović
Nadzornik: Jeftić.

TVIN Trgocentar: Kalajžić 2, Begović, Poljak 6(1), Mikolčić, Grdić, Rončević, Ivančević, Milanović-Litre 4, Kuzman, Kajganić, Obžetić 3, Zečević, Pongrac 6, Tarle 4.
Trener: Goran Mrđen

Sedmerci: 1/3
Isključenja: 4 minute

Sesvete Agroproteinka: Bukovina, Vidović 9(1), Jakara 3, Pa. Stopić, Rašković 2, Pe. Stopić, Grmoja 3, Šebek 1, Golubić 8(1), Karaula, Malić, Širović, Razum, Kranjec 2.
Trener: Jasna Kozjak.

Sedmerci: 2/4

Prvosvibanjski susret između domaćih rukometašica Tvina i gostujućih Sesveta ponovo je pokazao koliko puno potencijala ima u redovima Sesveta i koliko oscilacija ima u igri Virovitičanki. Na klupi Sesveta je bila Jasna Kozjak koja je zamijenila prvog trenera Nenada Zvonareka koji će po povratku iz Kine voditi rukometašice Sesveta do kraja prvenstva. Ovim porazom virovitičkih lavica najviše je dobila Trešnjevka jer i dalje ima četiri teško dostižna boda ispred Tvina.

Gošće iz Sesveta su gotovo cijelim tijekom utakmice vodile ali se pobjednik ipak nije znao do zadnje minute utakmice u Virovitici. Početak pripada Sesvetama koje prave seriju 6:1 i takvo visoko vodstvo održavaju sve do pred kraj poluvremena kada domaće uspijevaju smanjiti na 13:16.

U drugi dio Virovitičanke ulaze puno odlučnije pa je i rezultat bio puno povoljniji. Iva Pongrac postiže dva gola na početku za približavanje na gol minusa. Sesvećanke tek u 5-oj minuti nastavka postižu svoj prvi gol što domaće koriste i sa nizom od pet golova prvi put poravnavaju na 18:18.

U tim trenucima gošće su potpuno stale i prepustile vodstvo Tvinovkama koje imaju tri gola prednosti 21:18 a onda opet preokret u igri, gošće uštimavaju svoje pucačke sprave i ponovo vladaju parketom u dvorani. Poslije gola Vanje Obžetić za Tvin tri minute do kraja (25:26), Sesvećanke Tea Jakara i Tea Golubić zadnjim golovima odlučuju pobjednika u uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici.

Rukometašice Sesveta poslije lošeg izdanja protiv Riječanki večeras su popravile dojam a osobito su bile raspoložene Željka Vidović sa devet i Tea Golubić sa osam golova.