Boca nastavlja rasipati ugled

Maja Giljanović • ponedjeljak, 04.05.2009.

Prvaci Aperture i u 12. su kolu Clausure ražestili ispunjene tribine svoj Bombonere. Boca je dvaput stizala vodstvo Banfielda, ali im je Victor Lopez sudbinu zapečatio u drugoj minuti nadoknade...

Silva je Banfield doveo u vodstvo u 29., Roncaglia je izjednačio u 45., Fernandez vratio inicijativu gostima u 54., Devaca izjednačio četiri minute poslije, ali "viktorija" na gol Luchettija nije se isplatila - baš suprotno Lopez je u 92. i treći put poslao loptu iza Abbondanzierija i momčadi Carlosa Ischije (i ovog puta oslabljenoj neigranjem ozlijeđenog Riquelmea) zadao šesti ovosezonski poraz.

Izgubio je i River, ali je njihov poraz bezbolniji em što je "samo" treći, em što je na gostovanju. Newell's Old Boys su izdržali pritisak Rivera u prvom poluvremenu i devet minuta prije kraja golom svog najboljeg strijelca Formice zaslužili pobjedu.

Velez je samo remijem (0:0) vani protiv San Martina propustio šansu odvojiti se i više od dva boda ispred Lanusa kojeg je, naime, dan ranije pred njegovim navijačima pregazio Estudiantes (Boseilli, Fernandez, Iberbia), a jedina iz Top 5 koja je pobijedili je - opći je konsenzus - momčad najatraktivnijeg stila - Huracan. Godoy je poveo (Borghello u 9.), ali je sada treća momčad Clausure preokrenula golovima Goltza (16.), Nieta (18.) i De Federica (55.).

"Fenjer" je potopljen od Estudiantesa (Rios, Gandin i Montenegro dvaput) zaslužio Tigre iza zbog tri gola slabije gol-razlike (samo su dvaput slavili u 12 kola) Gimnasije Jujuy.

Clausura, 12. kolo:
Boca Juniors - Banfield 2:3, Newell's Old Boys - River Plate 1:0, Racing - Arsenal 4:1, San Martin - Velez 0:0, Huracan - Godoy 3:2, Independiente - Tigre 4:1, Gimnasia Jujuy - Rosario 0:1, Gimnasia La Plata - San Lorenzo 1:2, Lanus - Estudiantes 0:3, Argentinos Juniors - Colon 2:0