PAF ponovno poražen, Rađa 19 poena

Ivan Varat • nedjelja, 04.02.2001.

U talijanskoj ligi u 19. kolu Cibonin protivnik u osmini - finala Eurolige, Fortitudo PAF poražen je od šestog na ljestvici Cordivari Roseta. Najbolji strijelac PAF-a bio je Anthony Bowie sa 26 poena, Carlton Myers je ubacio 18 i tako potvrdio da se vrlo brzo vraća u formu nakon ozljede, dok je Basile dodao 13. Oporavljenici od ozljeda koji nisu bili u sastavu u prvoj utakmici osmine - finala, Andrea Meneghin i Eurelijus Žukauskas odigrali su po jednu minutu, ali bez učinka. Stojko Vranković za 39 je minuta ubacio 7 poena.

U 18. kolu ACB španjolske lige Unicaja Malaga pobijedila je sa 75:68 Real Madrid, a Veljko Mršić u pobjedu je ugradio 11 poena. Velimir Perasović je bio najbolji strijelac utakmice (29 poena) u kojoj je njegova Fuenlabrada poražena od Caja San Fernanda sa pola koša razlike (77:78). Joventut je poražen 85:65 od Tau Ceramice, a Slaven Rimac u porazu je sudjelovao sa 16 poena.

Dino Rađa ostvario je učinak od 19 poena i 16 skokova, te tako bio najzaslužniji za pobjedu Olympiakosa nad PAOK-om 79:64 u grčkom prvenstvu.