Pijani Milijunaši

Maja Giljanović • ponedjeljak, 11.05.2009.

River Plate je u 13. kolu na svom Monumentalu doživio ozbiljan udarac u utrci za naslovom prvaka. Los Milionarios su ispustili vodstvo protiv Lanusa i samo remijem su skliznuli na peto mjesto sa sedam bodova manje od Veleza...

River je na poluvremenu bio u dobitnoj poziciji zahvaljujući golu Radamela Garcije u sedmoj minuti, ali je u 47. svojoj bivšoj momčadi zapaprio Jose Sand. 28-godišnji reprezentativac (jednom) je u Riveru igrao 2004., a nakon godine dana u Banfieldu i Colonu skrasio se u Lanusu, osvojio naslov u Aperturi 2007. te je najbolji igrač momčadi koja je nakon 13 kola druga, a on je najbolji strijelac lige (devet golova).

Velez je na Jose Amalfitaniju u posljednjih 15 minuta golovima Domingueza i Zapate (87.) izjednačio protiv Racinga te je još jedan tjedan bliži prvom naslovu prvaka od 2005., a kolo remija su u jednoj od najzanimljivijih utakmica dosadašnjeg dijela prvenstva upotpunili i San Lorenzo i Boca Juniors.

Giganti iz Buenos Airesa su podijelili bodove nakon što je Boca povela u prvom poluvremenu (Roncaglia) samo da bi San Lorenzo s devetoricom u polju - Torres je u 50. minuti zaradio izravni crveni - izjednačio tri minute prije kraja (Bergessio).

Vrući derbi između Rosarija i Newell's Old Boysa obilježile su tučnjave navijača (osobito je krvavo bilo u ponedjeljak na prodaji ulaznica), ali utakmicu su igrači priveli kraju s miroljubivih 1:1. Gosti su u Clasicu Rosarinu poveli projektilom Formice u 22., ali je pred više od 40.000 bučnih navijača u 81. minuti uspio izjednačiti Zelaya.

Jedine pobjede su upisali Colon protiv San Martina (Fuertes 64. i 90.) i Godoy protiv Independientea (Lautaro 66., Leandro 78.), a remizirali su još i Banfield i Jujuy, Tigre i Argentinos Juniors, Arsenal i La Plata te Estudiantes i Huracan.

Clausura, 13. kolo:
River Plate - Lanus 1:1, Estudiantes - Huracan 1:1, San Lorenzo - Boca Juniors 1:1, Rosario - Newell's Old Boys 1:1, Godoy - Independiente 2:0, Velez - Racing 2:2, Colon - San Martin 2:0, Arsenal - Gimnasia La Plata 0:0, Tigre - Argentinos Juniors 1:1, Banfield - Gimnasia Jujuy 2:2