Favoriti uvjerljivi, Drpić prema drugoj ligi

Petar Plevnik • utorak, 12.05.2009.

Bez pogreške odradila su tri kandidata za naslov večerašnje susrete 32. kola Bundeslige. Wolfsburg i Bayern bili su uvjerljivi kao domaćini, dok je Hertha tri boda upisala u Kölnu. Na korak od drugoligaškog natjecanja domaćim porazom stigao je Karlsruher Dine Drpića...

Ako je suditi prema večerašnjem susretu protiv Borussije, visok subotnji poraz u Stuttgartu nije ostavio traga na Wolfsburg. U nizu od sedam uzastopnih pobjeda, gosti iz Dortmunda bolje su ušli u susret i tko zna kako bi susret završio da Frei u 11. minuti nije prebacio vrata pred usamljenim Benagliom. Kazna je stigla samo tri minute kasnije kada Josue sjajno poslužuje Džeku, a bosanski napadač lakoćom pogađa za 1:0. Do kraja prvog dijela mreža gostiju još se jednom tresla, no pogodak Grafitea u 28. minuti poništen je zbog dvojbenog zaleđa.

Za razliku od otvaranja, puno bolje Vukovi su ušli u nastavak susreta. Već u 47. minuti Džeko koristi pogrešku gostujuće obrane i pronalazi Grafitea koji 24. ovosezonskim pogotkom udvostručuje prednost Wolfsburga. Izglede Borussije neopreznim startom i isključenjem u 75. minuti dodatno je pokopao Boateng, a brojčanu prednost domaćina pet minuta prije kraja iskoristio je Džeko te na asistenciju Grafitea svojim 22. prvenstvenim golom postavio konačnih 3:0.

Identičnu pobjedu na domaćem terenu protiv Bayer Leverkusena upisao je Bayern. Dosta problema u prvih 45 minuta imali su Bavarci, koji mogu biti sretni što sudac Kinhöfer nije reagirao na dvije vrlo sumnjive situacije u 16-ercu Bayerna, od kojih je jedna definitivno bila za 11-erac. U nastavak susreta Bayern je ušao silovito i već u drugoj minuti Toni na ubacivanje Podolskog zabija za 1:0. Prinz Poldi u ulozi asistenta bio je i 12. minuta kasnije kada Ribery povećava na 2:0, a odličnu partiju Podolski je okrunio pogotkom u 71. minuti za konačnih 3:0.

U utrci za naslov ne posustaje ni Hertha, koja se s tri boda vratila iz Kölna. Do tada vrlo neizvjestan susret u korist gostiju usmjerio je pogodak Cicera tri minute prije odlaska na odmor, a ambicija domaćina dodatno su splasnule nakon što Ebert u 53. minuti pogađa za 0:2. Sve što je Köln uspio do kraja susreta bio je počasni pogodak Chihija u posljednoj minuti susreta. Svih 90 minuta u redovima Herthe odigrao je Josip Šimunić, dok Marko Babić nije konkurirao za susret.

Velik korak prema drugoligaškom natjecanju napravio je Karlsruher, koji je unatoč vodstvu od 2:0 poražen od gostiju iz Hannovera. Sjajno je KSC krenuo u susret te pogocima Iašvilija u 11. i Stindla u 32. minuti stekao početnu prednost, no sve dobro napravljeno u prvih pola sata igre domaćini su uspjeli prosuti u samo tri minute. Najprije je Pinto u 42. minuti udarcem s 20-ak metara iznenadio vratara Millera, da bi u posljednjoj minuti prvog dijela Forssell izjednačio na 2:2. Do potpunog preokreta i tri boda Hannover je stigao u 64. minuti kada Bruggink pogađa za konačnih 2:3. Svih 90 minuta u redovima Karlsruhea odigrao je Dino Drpić, uz žuti karton u 24. minuti.