Bezbolan poraz Hrvatske u Las Palmasu

Hrvoje Vuković • srijeda, 13.05.2009.

Nakon što je i teoretski osigurala prvo mjesto i nastup na završnom turniru Svjetske lige u Podgorici, hrvatska vaterpolska reprezentacija u posljednjem je kolu protiv Španjolaca u gostima zaigrala s pomlađenim sastavom i upisala prvi poraz...

Španjolska - Hrvatska 9:7 (2:1, 1:2, 3:1, 3:3)

Svjetska liga, skupina 3, 6.kolo
Las Palmas, Plivalište Metropole

Španjolska: Aguillar, Esteller 1, Lifante, Gallego, X. Garcia 1, Rodriguez 2, Pinedo, Lozano, Alferes, Malarach 1, Velmonte, F. Perone 2, Fernandez, Valles 2

Hrvatska: Brzica, Paškvalin 2, Kovačić, Krapić, Samodol, Banovac, Čule 1, Lončar, Obradović 2 (1), Perić, Bebić, Ban 2, Jurin

Peterci: Španjolska -, Hrvatska 1/1
Igrač više: Španjolska 5/9, Hrvatska 3/10
Suci: Adžić (Crna Gora) i Mihai (Rumunjska)

Izbornik Ratko Rudić već je uoči same utakmice dao do znanja kako je rezultat u ovom susretu u drugom planu te je u vatru gurnuo naše mlade vaterpoliste kako bi prikupili što više iskustva. Pred oko 1.200 gledatelja, utakmicu su bolje otvorili Hrvati pogotkom jednog od najiskusnijih, Obradovića, no vrlo brzo domaćini rade preokret zahvaljujući Vallesu i Gallegu.

Skupina 3, Svjetska liga

1. HRVATSKA 15
2. Španjolska 11
3. Njemačka 6
4. Rusija 4

U drugoj četvrtini na plus dva za Španjolce diže Mallarach, ali prvo Ban, a zatim još jednom Obradović vraćaju Hrvatsku u egal. U trećoj dionici Španjolci odlaze na dva razlike (6:4), ali golom Paškvalina početkom posljednje dionice naši drže priključak (6:5). Slijedi novih dva razlike za domaćine, i još jednom smanjuje Paškvalin na 7:6, ali tada domaćini u dvije minute zabijaju dva pogotka i odlaze na nedostižnih 9:6, koje je do kraja samo ublažio Ban za konačnih 9:7. Hrvatska je tako svoj nastup u skupini završila sa 15 bodova, a Španjolci su drugi sa 11. Završni Final 8 turnir Svjetske lige održat će se u Podgorici sredinom lipnja.