Petar Plevnik • srijeda, 13.05.2009.

Pobjedom u Gelsenkirchenu Stuttgart je upotpunio maksimalan učinak vodećih momčadi u 32. kolu te produžio nastavak uzbudljive utrke za naslov. U porazu Schalkea sjajan pogodak postigao je Ivan Rakitić, a odličnu večer u dresu HSV-a još je jednom imao dvostruki strijelac Ivica Olić. Za razliku od njih, Andre Mijatović gurnuo je svoju Arminiju prema drugoligaškom društvu...

Iako zbog ozljede lišen usluga junaka subotnje pobjede protiv Wolfsburga, svog najboljeg strijelca Marija Gomeza, Stuttgart je uspio pobjednički završiti teško gostovanje kod Schalkea, u čijim je redovima nakon dugo vremena svih 90 minuta odigrao Ivan Rakitić.

Stuttgart je u vodstvo stigao u 15. minuti nakon odličnog udarca Cacaua s 20 metara, a još ljepši bio je izjednačujući pogodak Rakitića u 39. minuti; sjajno izvedenenim udarcem Ivan je prebacio živi zid i pogodio lijevi gornji kut nemoćnog Lehmanna za 1:1. Do tri boda Švabe su stigle u 56. minuti nakon što nespretnu reakciju vratara Neuera koristi Marica i pogađa za konačnih 1:2.

Nakon razočaranja zbog ispadanja iz Kupa Uefe i utrke za naslov, HSV je malo utjehu svojim navijačima priredio pobjedom nad Bochumom. Još je jednom svoju večer imao Ivica Olić koji se dva puta upisivao u strijelce. Nakon što je Guerrero u 15. minuti doveo HSV u vodstvo, Olić najprije glavom u 33. minuti, a potom i lijevicom u 58. minuti osigurava domaćinima sigurnu pobjedu. Freier je u 71. minuti uspio postići počasni pogodak za goste, a vrijedi izdvojiti da je uz Olića, koji je odigrao svih 90 minuta, od 64. minute u igri bio i lakše ozlijeđeni Mladen Petrić

Derbi začelja igran je u Cottbusu, iz kojeg je sva tri boda odnijela Borussia. Do tri iznimno vrijedna boda gosti iz Mönchengladbacha stigli su zahvaljujući pogotku Dantea koji u prvoj minuti sudačke nadoknade postiže pogodak koji domaćine vrlo izvjesno šalje u drugoligaški pakao. Svih 90 minuta u redovima Energieja odigrao je Mario Cvitanović, dok je Stiven Rivić na terenu proveo posljednjih 20 minuta.

Baš kao i Energie, veliku prigodu na domaćem terenu propustila je Arminia. Nažalost, tragičar susreta protiv Hoffenheima je branič Arminije, nekadašnji igrač Rijeke i Dinama, Andre Mijatović. Upravo nakon njegove velike pogreške Wellington je u 25. minuti doveo Hoffenheim u vodstvo, a katastrofalnu predstavu Mijatović je upotpunio prekršajem za 11-rac i isključenjem u 82. minuti, kojeg je u pogodak pretvorio Salihović za konačnih 0:2.

Iako im ovo prvenstvo neće ostati u lijepom sjećanju, Werder je večeras u Frankfurtu pregazio Eintracht. Nakon što su u prvih 45 minuta mreže mirovale, malo je tko mogao očekivati katastrofu Eintrachta u nastavku. Nesreće za domaćine počele su u 50. minuti kada Ochs u svom 16-ercu ruši Özila i zarađuje isključenje, a s bijele točke siguran je Frings. Samo pet minuta kasnije Frings pogađa za 0:2, da bi u razmaku od svega sedam minuta Tziolis i Pizarro iskoristili asistencije Özila za visokih 0:4. Za petardu u mreži domaćina pobrinuo se Hugo Almeida iz slobodnog udarca u 77. minuti. Jurica Vranješ u igru je ušao u 59. minuti.