Prvenstvo Hrvatske u halfpipeu

Sportnet • ponedjeljak, 18.05.2009.

Koturaljkaški savez Hrvatske (KSH) organizirao je 3. Prvenstvo Hrvatske u halfpipeu koje se održalo 16. svibnja u skate parku na Jarunu. Half-pipe je disciplina koturaljkaškog sporta koja od 2007. godine ulazi u službeni program natjecanja. Ova disciplina dobila je ime po konstrukciji na kojoj se održava natjecanje, half-pipe...

Natjecanje se održalo u formatu sesiona, što znači da su svi natjecatelji zajednički vozili, a suci su ocjenjivali uspješno izvedene "trikove". Prvi sesion trajao je 15 minuta i nakon toga slijedili su finalni sesioni po kategorijama.

U prvom održanom finalu za mlađe seniore do 20 godina pobijedio je Aleksandar Brezak iz varaždinskog kluba Kichmabreakers, drugo mjesto osvojio je Ivan Grgić, a treći je bio Toni Vogrin.

Odmah je uslijedio i finalni sesion seniora u kojem je mlađi brat Tin Hadžiomerspahić pobijedio dosadašnjeg prvaka u ovoj disciplini Sanjina Hadžiomerspahića, koji je sada osvojio drugo mjesto. Tin Jelinek osvojio je treće mjesto.