NBA: Netsi pobijedili Sixerse, Lakersi Kingse

Bojan Poturica • ponedjeljak, 05.02.2001.

Nitko nije očekivao da bi New Jersey mogao svladali Philadelphiju iako se utakmica igrala u dvorani Netsa. No i to se desilo. Stephon Marbury (34 koša, 9 asistencija) je odigrao jednu od najboljih utakmica ove sezone, a iako je Allen Iverson zabio 32 koša, Marbury ga je odlično čuvao premda je Iverson gađao 30% (9-30) iz igre. uz Marburya odličnu partiju pružili su Kenyon Martin (20 koševa, 11 skokova, 4 blokade) i Keith Van Horn (20 koševa, 7 skokova). Obrana Sixersa je u potpunosti zakazala u četvrtoj četvrtini kada im je New Jersey zabio 34 koša. "Umorni smo. Svi smo umorni. Znate da nešto nije u redu kada sam ja umoran", rekao je Iverson koji je zabio samo dva koša u četvrtoj četvrtini. No glavni krivac za umor početne petorke je trener Larry Brown. Brown jako malo koristi klupu, a u zadnjih par utakmica svaki igrač iz početne petorke igrao je najmanje 40 minuta. Brown malo rotira, a to bi ga moglo koštati još koji poraz od lošijih momčadi kakva je New Jersey. "Ovo je pravo čudo. Puno smo tražili od naših igrača. Tražili smo da dosta njih igra previše minuta. Oslonjavali smo se na Allena koji je ispucao 30-35 lopti po utakmici. Trebamo Matta Geigera i Erica Snowa. Moramo izdržati do All Star vikenda", rekao je Brown. Naredne utakmice igraju kod kuće, a u goste im dolaze Denver i Houston. Neće biti lako. Theo Ratliff (22 koša, 12 skokova, 8 blokada).

Marbury slavi pobjedu nad Sixersima

U Los Angelesu se igrala prava utakmica. Sastali su se Lakersi i Kingsi, a Lakersi su potvrdili da su odlilčna momčad. Iako su svi mislili da bez Shaquillea ONeala u momčadi Lakersi moraju dobiti 40-ak koševa od Kobea Bryanta, prevarili su se jer su čak petorica imala dvoznamenkasti učinak. Kobe je odigrao usprkos tri ozljede (rame, lakat i kuk) te je zabio 26 koševa uz 11 skokova, ali je šutirao samo 8-26 što je razumljivo s obzirom da je njegova šuterska ruka ozlijeđenja. Robert Horry (20 koševa) i Greg Foster (13 koševa, 9 skokova) bili su prave senzacije. Horry je uništavao protivnike izvana, a Foster je zabio devet od početnih 13 koševa Lakersa. "Uče igrati bez Shaqa. Ovaj su tjedan počeli igrati kao momčad, obrambeno pomažu jedni drugima. Ne znam zašto", rekao je iznenađeni Phil Jackson. "Ovo je bila jedna od naših boljih utakmica protiv jedne vrlo dobre momčadi. Imali smo mnogo velikih pobjeda kod kuće, no ova je najveća." Lakersi su vodili i sa 14 koševa razlike nekoliko puta. "Moramo imati mnogo raspoloženih igrača kada igramo protiv Sacramenta. Ranjiv sam sada. Moj desni kuk, rame i lakat me bole i to mi je zbilja otežavalo igru večeras", rekao je Kobe Bryant. Chris Webber (25 koševa, 9 asistencija, 5 skokova, 4 ukradene lopte) je odigrao najbolje u postavi Kingsa.

Kobe je usprkos tri ozljede zabio 26 koševa, a J. Williamsu je dopustio da zabije samo četiri koša

Susret najvećih rivala NBA lige, Miami Heata i New York Knicksa je bio sve, samo ne nezanimljiv. U Floridi, New York je teško u produžetku pobijedio Heatse sa 103-100. Iako Eddie Jones (21 koš, 6 skokova) imao mogao donijeti pobjedu Miamiju u regularnom dijelu, propustio je tu priliku promašivši oba slobodna bacanja u zadnjoj minuti. Glen Rice (29 koševa, šut 10-15, 5 skokova) je doslovce uništio Miami. Gađao je trice 4-4, te je ponovno pokazao što znači biti jedan od najboljih šutera NBA lige. "On je učinio utakmicu izgleda lagana. On je odličan igrač. Nismo ga zaboravili", rekao je trener Heatsa Pat Riley. Odlično su odigrali i Charlie Ward (19 koševa, 6 skokova, 5 asistencija) te Allan Houston (17 koševa, 6 asistencija). All Star Anthony Mason (21 koš, 13 skokova, 4 ukradene lopte) je uz Jonesa bio najraspoloženiji igrač Miamija, dok je najveće razočarenje bio Tim Hardaway (16 koševa, 6 asistencija) koji je šutirao 5-21 iz igre.

Boston je izborio šestu uzastopnu pobjedu. Presudili su Clevelandu sinoć navečer, a Antonie Walker (36 koševa, 11 skokova, 8 asistencija, 3 ukradene lopte) igra sve bolje nakon odlaska Ricka Pittina. Paul Pierce (22 koša) mu je predstavljao pravu potporu. Walkeru je bilo teško igrati nakon što mu je pokopana baka, ali stavio je emocije na jednu stranu, a košarka mu se jedino vrtila u glavi tokom utakmice. Andre Miller (17 koševa) je bio najbolji kod Cavsa.

Rezultati NBA utakmica odigranih 04.02.2001.

2. San Antonio 29-15 (4)
3. Minnesota 31-18 (6)
4. Dallas 30-18 (7)
5. Denver 27-21
6. Houston 22-25
7. Vancouver 13-34