Klimaks u Clausuri

Maja Giljanović • ponedjeljak, 01.06.2009.

Top 3 su pobjedama u 16. kolu sačuvali status quo u kojem najviše šanse da u posljednjem kolu u prvom tjednu srpnja podignu trofej namijenjen prvaku Clausure ima Lanus...

Lanus je gostujući San Lorenzo pobijedio golom Josea Sanda (drugom je strijelcu lige ovo 11. ovosezonski gol) u 78. minuti - trijumf je nagovijestio Eduardo u 7., ali ga je u pitanje golom u vlastitu mrežu doveo Emir Faccioli - čime je sačuvao bod prednosti ispred Veleza i dva ispred Huracana.

Velez je neokrznut prošao gostovanje protiv Gimnasije Jujuy (Cristaldo u 50.), a Huracan je iskoristio prednost igrača više nakon isključenja Banfieldovog Devace. Gosti su šokirali navijače na El Palaciju (njih 45.000) golom Fernandeza u 30., Toranzo je izjednačio u 44., a niti 10 minuta poslije crvenog Banfieldovom Paragvajcu, Toranzo je Huracanu izvojevao treću pobjedu zaredom i šestu u posljednjih sedam utakmica (zadnji su put izgubili još u 9. kolu na gostovanju kod Independientea).

Svojih se šansi ne odriče ni Colon koji je u utakmici koja je frcala iskrama slavio u Godoy Cruzu. Domaćin je od 9. minute igrao s devetoricom u polju (Valles), promašili su i jedanaesterac (Leandro), a Colon je slavio golovima Fuertesa (25., 49.) i Rivarole (90.).

River je odigrao samo 0:0 protiv Argentinos Juniorsa na čijoj je klupi debitirao njihov bivši igrač (iz kojeg je 1987. prešao u Milan) i bivši izbornik Gauča Claudio Borghi, a svoju je žrtvu napokon našla Boca. Ischijini su prvaci Aperture upisali svoju samo petu ovosezonsku pobjedu na Bomboneri protiv San Martina (Palermo 34. 77. i Palacio 76.).

Clausura, 16. kolo:
Newell's Old Boys - Arsenal 1:1, Huracan - Banfield 2:1, Independiente - Rosario 3:1, Godoy - Colon 1:3, Gimnasia Jujuy . Velez 0:1, Argentinos Juniors - River Plate 0:0, Gimnasia La Plata - Racing 0:0, Tigre - Estudiantes 2:0, Boca Juniors - San Martin 3:0