Maja Giljanović • ponedjeljak, 01.06.2009.

Bivša Interova zvijezda Adriano u svojoj je prvoj utakmici poslije 11. ožujka zabio gol u pobjedi Flamengaprotiv Atletico Paranaensea. Imperador je nakon Ronalda i Freda i treći visoko profilirani napadač koji se uspješno vratio u Brazil...

Adriano koji je baš iz Flamenga 2001. stigao u Italiju (Inter, Fiorentina, Parma, Inter) zablistao je u 4. kolu Serie A u kojem je na Maracanu stigao Atletico Paranaense.

Gosti su gubili od 14. minute kad je Antonio Carlos centaršut upućen 27-godišnjaku nes(p)retno pospremio u vlastitu mrežu, a u prvoj se minuti drugog poluvremena i sam Adriano - u svom stilu glavom nakon što je izmigoljio dvojici protivničkih igrača - upisao u strijelce.

Prvi je ovo gol kontroverznog napadača u njegovom drugom mandatu u Flamengu nakon što je 5. svibnja potpisao jednogodišnji ugovor s bivšim klubom (2000. je zabio sedam golova u 19 utakmica), a nakon što je 24. travnja raskinuo veze s Interom u koji se 20-tak dana prije poslije reprezentativnih obveza u Seleçau odbio vratiti u Italiju.

Od ostalih rezultata izdvojimo i četvrtu pobjedu Internacionala (jedini su sa 100%-nim učinkom) ovog puta protiv donedavno drugoligaša Avaija, Corinthians je bez suspendiranog (čupao je Il Fenomeno protivnika za kosu i temeljem TV-snimke zaslužio utakmicu suspenzije) Ronalda izgubio od Santosa, Obina je svojim prvim golom nakon 182 dana kreativnog posta Palmeirasu izborio remi protiv Baruerija, a gol bivšeg Lyonovca Freda je Fluminenseu bio dovoljan samo za bod protiv Nautica.

Serie A, 4. kolo:
Flamengo - Atletico (P) 2:1, Nautico - Fluminense 1:1, Santos - Corinthians 3:1, Sao Paulo - Cruzeiro 3:0, Vitoria - Gremio 1:0, Barueri - Palmeiras 2:2, Internacional - Avai 2:1, Atletico (M) - Santo Andre 0:0, Botafogo - Recife 2:2, Coritiba - Goias 1:3