Flensburg 33:35 HSG Nordhorn-Lingen
HSG Nordhorn-Lingen

Flensburg propustio priliku

Matej Milanović • utorak, 02.06.2009.

Večeras je utakmicom između Flensburga i Nordhorna nastavljeno 33. kolo rukometne Bundeslige. Flensburg je na svom terenu izgubio i ostao na petom mjestu na ljestvici...

33. kolo rukometnog prvenstva Njemačke nastavljeno je u Flensburgu utakmicom domaćeg sastava i Nordhorna. Flensburg je pobjedom imao priliku zasjesti na četvrto mjesto ljestvice, no stvari su odmah krenule loše.

Nakon pet i pol minuta Nordhorn je vodio 4:1. U 12. minuti Flensburg se uspijeva vratiti i izjednačuje na 6:6. Ipak, do kraja poluvremena gosti su ponovno uzeli stvari u svoje ruke i u 29. minuti imali i 19:15.

Zatim Nordhorn ulazi u krizu. Do 39. minute Flensburg radi seriju 8:1 i potpuno preokreće rezultat. Domaćin je došao i do +4, ali utakmica još nije bila gotova. U 50. minuti Nordhorn je ponovno doveo situaciju u egal, 27:27.

Serijom dva pogotka u 54. minuti Nordhorn je opet vodio dva razlike, 31:29. Tri minute kasnije Lasse Boesen izjednačuje još jedanput, 32:32. Na koncu, ipak nije bio uzbudljiv završetak.

Nordhorn je i uz pomoć dvominutnog razdoblja s igračem više otišao na 35:32 i osigurao nove bodove kojima je spriječio Flensburg da se izjednači s Lemgom na četvrtoj poziciji.

Lars Christiansen je bio najefikasniji igrač Flensburga sa šest sedmeraca i tri gola iz igre. S druge strane je osam pogodaka, od čega tri sa sedam metara zabio Rastko Stojković, dok im je najbolji iz igre bio Csaba Szücs sa sedam zgoditaka.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533