Francuska: Lille i dalje na čelu

Ante Vičević • ponedjeljak, 05.02.2001.

Nastavlja se uspješna serija Lillea. Lille je jučer slavio u "derbiju sjevera" u gostima kod Lensa sa 1-0 i tako opet preuzeo vodstvo na tablici nakon što ga je u subotu navečer privremeno "pretekao" Nantes. Jedini zgoditak postigao je igrač domaćina Rool u 50. minuti kad je zatresao mrežu svog vratara Warmuza. Ovom pobjedom Lille, kojeg uspješno trenira bivši centarfor Veleža iz Mostara i Nantesa, Vahid Halilhodžić, je dokazao da na njega treba ozbiljno računati i da je sada jedan od favorita za naslov prvaka, iako Nantes i Lyon opasno prijete.

Nantes je u subotu sredio Parisa SG sa 1-0 (strijelac Monterrubio u 59.minuti) i tako zadao jos pokuju sijedu vlas, treneru PSG-a Fernandezu, a vlasnicima PSG-a koje predstavlja direktor TV postaje Canal +, još više brige. Zna se da je uprava PSG-a "profučkala" skoro pola milijarde franaka (oko 600 milijuna kuna) na nove igrače, a ove sezone ne samo da neće ništa osvojiti odnosno plasirati se u Ligu prvaka, a pitanje je hoće li se izvući iz agonije jer brod opasno tone prema drugoj ligi.

Lyon nastavlja s uspjesima, u subotu je Brazilac bivši igrač Barcelone, Sonny Anderson u 93. minuti donio Lyonu pobjedu protiv Guingampa (3-2) i tako potvrdio najave francuskih novinara da je Lyon kandidat N-1 za prvaka. Izgleda da ni baskijski trener Clemente ne može spasiti Marseillea. U subotu navečer čak je i "seoski klub" Auxerre slavio na Vélodromeu sa 1-0, (strijelac Deblock u 25.minuti) iako je igrao čak bez petorice standardnih. Zna se što malom klubu znači kad mu "fali pola sastava", ali sve je moguće kad se igra protiv Marseillea. Aktualni prvak Monaco, koji po igrama u ovoj sezoni nije ni sjena prošlogodišnjeg Monaca, u subotu navečer je rasturio slabi Metz sa 6-1. Zadranin Dado Pršo nije igrao za Monaco. Strijelci za "dečke iz Kneževine" bili su Giuly u 4. i 88., Gallardo u 20. i 36., Raducioiu u 56. i Nonda u 64.minuti, dok je strijelac počasnog zgoditka za goste bio Baticle u 33.minuti.

Rezultati: Marseille - Auxerre 0-1, Toulouse - Bordeaux 1-1, Lens - Lille 0-1, Guingamp - Lyon 2-3, Monaco - Metz 6-1, Nantes - PSG 1-0, Troyes - Rennes odgođeno zbog kiše, Bastia - Sedan 0-1, St-Etienne - Strasbourg 3-3

Poredak: 1. Lille 43, 2. Nantes 43, 3. Lyon 41, 4. Bordeaux 40, 5. Sedan 40, 6. Bastia 38, 7. Guingamp 35, 8. Troyes 35, 9. Auxerre 34, 10. Rennes 33, 11. Paris SG 33, 12. Monaco 32, 13. Lens 32, 14. St. Etienne31, 15. Marseille28, 16. Toulouse 24, 17. Metz 24, 18. Strasbourg 19

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913