PHILADELPHIA 76ers - Orlando Magic 117:123 (2p; 102:102, 108:108)
Kukoč, Toni (nije igrao zbog ozljede) - - - - - - - - - - - - -
LOS ANGELES Clippers - Chicago Bulls 102 : 82
Bagarić, Dalibor 8 1-4 0-0 1-1 2 1 3 0 0 0 0 0 3

Darrell Armstrong igrač tjedna

Playmaker Orlando Magica, Darrell Armstong, proglašen je igračem proteklog tjedna. Armstrong je vodio svoju momčad to omjera 4-0 u proteklom tjednu, a u prosjeku je ubilježavao 23.8 koševa, 7,8 asistencija, 6.8 skokova te 1.5 ukradenu loptu. Najbolje je odigrao protiv Philadelphije kada je u drugom produžetku  zabio 13 od svoja career-high 34 koša, te tako donio pobjedu Orlandu. Također je imao i 13 uspješnjih dodavanja te osam skokova.

Toronto Raptorsi su dobili Vincea Cartera. Carter je zbog ozljede koljena propustio neke utakmice, no protiv Bostona činilo se kao da nikad i nije bio ozlijeđen. Carter je predvodio Raptorse sa 29 koševa do pobjede nad Celticsima, kojima je tako prekinut niz od šest pobjeda. Osim Cartera raspoložen je bio i Charles Oakley (18 koševa, 12 skokova, 6 asistencija) dok je Paul Pierce (39 koševa, 3 ukradene lopte) bio najbolji u redovima Bostona. No zabio je samo tri u posljednjoj četvrtini i neraspoloženi Celticsi više nisu mogli pratiti Raptorse.

Iversonu nije bilo potrebno zagrijavanje da zabije 37 koševa

Allen Iverson preuzeo je kontrolu u svoje ruke. U susretu protiv Denvera Iverson je zabio 37 koševa uz šest skokova i pet asistencija. Zbog snježne oluje susret je odgođen sat vremena premda igrači nisu došli u dvoranu. Najviše je kasnio Iverson koji je došao u dvoranu tek četiri i pol minute prije kraja. Larry Brown je bio zabrinut. "U jednom trenutku imali smo samo jednog beka u zgradi." Stoga je menadžer Sixersa Billy King zatražio pomicanje starta utakmice. Iverson se nije zagrijavao, ali je zabio 16 koševa u prvoj četvrtini. Sixersi su na kraju četvrtine imali prednost 31-17 i nisu je ispuštali. Aaron McKie (11 koševa, 10 skokova, 8 skokova) ponovno je odigrao odlično na poziciji playa u izostanku Erica Snowa. Antonio McDyess (28 koševa, 13 skokova) bio je najbolji u Denveru.

Houston je zabio 100 koševa New Yorku te se sve više čini da protivnici Knicksa nalaze lake puteve prema košu. Stotku im je zabio i Miami. 31 koš Allana Houstona nije bio dovoljan za pobjedu nad Houstonom jer su Steve Francis (29 koševa, 10 skokova, 5 asistencija), Cuttino Mobley (21 koš) i Hakeem Olajuwon (18 koševa, 9 skokova, 4 ukradene lopte) odigrali odlilno te predvodili Houston do 23. pobjede u sezoni.

Chicago Bullsi ubilježili su 15. uzastopni poraz. To im je 41. poraz u ovoj sezoni i polako ide prema najgoroj sezoni u klupskoj povijesti. Nakon što su Michael Jordan i Scottie Pippen razarali protivnike, sada protivnici razaraju Bullse. Raspoloženi LA Clippersi su imali sedam igrača koji su zabili dvoznamenkasti broj koševa, a predvodio ih je Michael Olowokandi (21 koš, 6 skokova). U redovima Bullsa najbolje je odigrao Elton Brand (18 koševa, 15 skokova, 4 blokade, 3 ukradene lopte). Priliku je dobio i naš Dalibor Bagarić koji je za osam minuta ubilježio učinak od tri koša i tri skoka.

Rezultati NBA utakmica odigranih 06.02.2001.

2. San Antonio 30-15 (4)
3. Minnesota 31-18 (6)
4. Dallas 31-18 (7)
5. Denver 27-22
6. Houston 23-25
7. Vancouver 13-35